Ostali sportovi

Kuglačice Mlake osvojile XXXI. Svjetski kup, Mertojak objanio naslov prvaka na Europskom kupu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.10.2019.

Odlične vijesti dolaze s kuglačkih staza gdje su hrvatske ekipe na turnirima Svjetskog i Europskog kupa dolazile do odličnih rezultata...

Nakon što im je prošle godine izmakla pobjeda u Svjetskom kupu protiv njemačke ekipe Victorie Bamberg, ove godine kuglačice Mlake izdominirale su na 31. po redu Svjetskom kupu te sa 6:2 i 3607:3513 u čunjevima skinule s trona Njemice.

Nakon vrhunske igre u polufinalu, u subotu su sigurnom igrom krenule Marina Bašić Palković, Ana Jambrović i Valentina Gal protiv Aline Dollheimer, Corinne Kastner i Ioane Antal. Marina Bašić Palković protiv Dollheimer igrala je na nivo, no iako je izgubila poen 1:3 i sa 568:584 u čunjevima nije bilo razloga za paniku jer Ana Jambrović sa 2:2 i 612:603 protiv Kastner upisala je poen, a isto tako odlična Valentina Gal koja je sve utakmice odigrala na visokom nivou danas je samo potvrdila svoje odlične rezultate pa je s 3:1 i sa 615:568 pregazila Antal.

U drugom bloku Anita Mehesez, Mirna Bosak i Milana Pavlic protiv Stefene Bach, Beate Wlodrczyk i Ines Maričić imale su već dva poena prednosti te je na njima samo bilo da potvrde svoju dominaciju, a to su i napravile. Anita Mehesz protiv Bach s 3:1 i 620:578 u čunjevima lagano je upisala poen na stranu Mlake, a isto tako i vrhunska Mirna Bosak koja je također sve odigrala na visokom nivou s 3:1 i 620:585 samo je potvrdila da je ove godine Mlaka na tronu. Jedina koja nije uspjela upisati poen je Milana Pavlic koja iako je dva seta dobila, nije uspjela srušiti više čunjeva od Maričić pa je s 595:572 Maričić uzela utješni poen na stranu Victorie Bamberg.

Na kraju je Mlaka zlatna, Victoria Bamberg srebna, a broncu su osvojile kuglačice KK Slovan Rosice iz Češke.

Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji je ekipa SKV Rot-Weiss Zerbst 1999 iz Njemačke, koji su sa 6:2 i 3677:3653 svladali ekipu KK Neumarkt-Imperial Life iz Italije, a bronca je pripala ekipi Szegedi Te iz Mađarske.

Mertojak obranio naslov prvaka na Europskom kupu

U napetoj finalnoj utakmici kuglači splitskog Mertojaka su dokazali da su i dalje zasluženo najbolja ekipa, svladavši njemački klub SKC Staffelstein sa 6:2 i s 3606:3558.

U prvom bloku nastupili su Andrej Kovač, Hrvoje Marinović i Denis Delić te oštro krenuli od samog početka te u konačnici donijeli dva poena i razliku u čunjevima na stranu Mertojaka. Andrej Kovač protiv Torsten Reisera 2:2 i sa 600:598 upisao je poen, Hrvoje Marinović protiv Marcusa Gerdaua 2:2 i sa 629:622 također je upisao poen na stranu Mertojaka, no Denis Delić s 2:2 nije uspio oboriti više čunjeva od Mathiasa Drinbergera pa je tako Nijemac s 588:582 upisao poen za svoju ekipu. S laganom prednosti u drugi blok su krenuli Ivan Totić, Nikola Muše i Dmitar Dimitrovski, no ekipa iz Staffelsteina pokazala je mali otpor. Sigurni Ivan Totić s 4:0 i 617:561 nije dao Urošu Stoklasu/Timu Hehlu da pomisle na osvajanje seta, Dmitar Dimitrovski s 2:2 i bolji u čunjevima 587:575 osigurao je pobjedu Mertojaka. Nikola Muše protiv Borisa Bedenika nije imao sreće pa je Bedenik s 3:1 i sa 614:591 upisao poen za svoju ekipu, ali to nije bilo dovoljno da maknu Mertojaka s trona.

Broncu je osvojila ekipa KSK Union Orth/Donau iz Austrije.

Kod žena kup je osvojila ekipa Rakoshegy VSE iz Mađarske, pobijedivši SV Pollwitz iz Njemačke, dok je treće mjesto pripalo ekipi SK FWT-Composites Neunkirchen iz Austrije.

Na NBC kupu u Slavonskom Brodu kuglačice ŽKK Split osvojile su broncu

Nakon što im je promaknulo finale, kuglačice Splita osvojile su broncu na NBC kupu u Slavonskom Brodu pobijedivši Slovenke iz ŽKK Calcit Kamnika 6:2 i 3210:3108 u čunjevima. M.Gašparović s 4:0 i 559:499 bila je bolja od Slovenke K.Koprivec, A.Vidan s 4:0 i 562:500 pobjedu je odnijela nad T.Repnik, dok D.Torović nije uspjela osvojiti poen iako je imala 2:2 u setovima, ali T.Kokalj je bila bolja sa 542 čunja. V.Dragićević s 3:1 i s 521:515 uzela je poen T.Pevec, a kombinacija Kragić/Laus nije uspjela protiv N.Živković, J.Marinović s 3:1 i s 541 srušenim čunjem bila je bolja od U.Prelog i potvrdila broncu za ŽKK Split.

Na NBC kupu kod žena zlatna je ekipa KV Leidolsheima iz Njemačke, a srebrne njihove sunarodnjakinje iz kluba KC Schrezheim.

Kod muškaraca kup je osvojila ekipa SKK Chambtalkegler Raindorf iz Njemačke pobijedivši Zalaegerszeig TE iz Mađarske, a bronca je pripala ekipi Metalac Gornji Milanovac iz Srbije.