Naomi Osaka preokrenula prvu igračicu svijeta i osvojila Peking

Petar Jenjić • nedjelja, 06.10.2019.

WTA turnir u Pekingu osvojila je Naomi Osaka koja je u tri seta, nakon preokreta, bila bolja od Ashleigh Barty...

Naomi Osaka pobjednica je WTA turnira u Pekingu, nakon što je u finalnom meču, u tri seta, bila bolja od prve igračice svijeta Ashleigh Barty. U četvrtom međusobnom dvoboju tako je stigla do druge pobjede.

Japanskoj tenisačici ovo je bilo sedmo finale karijere, a ukupno peta osvojena titula. Protiv Barty slavila je sa 3:6, 6:3, 6:2 nakon sat i 51 minute igre.

Prvi set otišao je na stranu australske tenisačice kojoj je bio dovoljan jedan break. Napravila ga je u šestom gemu, povela sa 4:2 te do kraja sačuvala prednost.

Identična situacija dogodila se u drugom setu, samo na suprotnoj strani. Osaka je napravila break za vodstvo 4:2 te mirno privela prema kraju.

U odlučujućem, trećem setu, četvrta igračica svijeta ipak je odigrala bolje od prve. Prvo je povela s 2:0, a nešto kasnije još jednom oduzela servis protivnici za pobjedu.