Kriza u Lyonu se produbljuje, Reims iznenadio solidni Rennes

Jan Šneler • nedjelja, 06.10.2019.

Kompletirano je deveto kolo francuske Ligue 1, a jedan od najprepoznatljivijih klubova Francuske, Lyon, bilježi sve lošije rezultate i produbljuje tešku krizu...

Lyon je katastrofalno ušao u novu sezonu i čini se da se ne vidi izlaz iz te situacije. Večeras su upisali novi, četvrti po redu poraz u Ligue 1, a trenutno sa samo devet osvojenih bodova drže očajno 14. mjesto na tablici. Bolji od njih bio je St. Etienne koji se također ne može pohvaliti sjajnom uvertirom.

Susret je bio prilično neuzbudljiv, s vrlo malo prilika za obje momčadi, iako je Lyon bio bolji u većem dijelu susreta. Ipak, svoje prilike, kojih nije bilo previše, nisu uspjeli iskoristiti dok je domaćem sastavu to pošlo za rukom. Činilo se da će susret završiti bez pogodaka, a onda je u 90. minuti Robert Berić sjajno pogodio za 1:0 i pobjedu St. Etiennea.

U nešto ranijem odigranom susretu Rennesa i Reimsa nije bilo puno golova, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Reims je došao do slavlja pogotkom Boulayeja Dia u 49. minuti, ali Rennes je imao nekoliko sjajnih prilika za izjednačenje. Izdvojimo samo dvije sjajne šanse Benjamina Bourigeauda i Raphinhe koji su pogodili okvir gola par minuta nakon primljenog pogotka.

Nažalost po domaće, do izjednačenja nisu stigli te su upisali novi poraz, već treći ove sezone. S druge strane, Reims je ovom pobjedom skočio na šesto mjesto i sada ima svega pet bodova manje od drugoplasiranog Nantesa.