Spačva i Bjelovar nastavljaju sa sjajnim ulaskom u novu sezonu

Sportnet, Branimir Korać • ponedjeljak, 07.10.2019.

Susretom Varaždina 1930 i Zameta, u kojemu je domaći sastav ostvario pobjedu. 29:25, kompletirano je treće kolo Paket 24 Premijer lige. S maksimalnim učinkom nakon tri kola za sada je samo Spačva Vinkovci.

Uvod u treće kolo odigrali su hrvatski europski predstavnici još u srijedu. Dubrava je lako dobila Umag 35:26, a Poreč je uspio iznenaditi Sesvete u gostima s 31:30.

U subotu su pak igrali Dubrovnik i Spačva Vinkovci, te Gorica i Bjelovar pred televizijskim kamerama. U Gospinom polju sve je u prvom dijelu bilo izjednačeno. Tako se na predah otišlo s 15:15.

Tako je bilo i u nastavku sve do posljednjih deset minuta. Tada Vinkovčani bježe na plus tri 23:26 i prvi put dovode u nervozu novog prvoligaša. Kada su u 54. minuti to podigli još za jedan pogodak više, zazvonilo je zvono za uzbunu. Pokušali su Dubrovčani uzvratiti, ali su Vinkovčani ostali čvrsti i minutu prije kraja imali 30:26, odnosno miran završetak susreta. To je njihova treća pobjeda, a domaći sastav još čeka svoju prvu nakon ulaska u Paket 24 Premijer ligu.

Sa šest pogodaka najprecizniji u redovima Dubrovnika bio je Hrvoje Lončarica. Kod Spačve najubojitiji Dario Raguž također sa šest pogodaka.

Gorica je doživjela novi mali šok. Nakon poraza od Umaga u prošlom kolu, sada joj je bod otrgnuo i novi premijerligaš Bjelovar. I tu je bilo gotovo sve izjednačeno u prvom poluvremenu. Tako je na odmoru bilo minimalnih 15:14 za domaćina. U nastavku je bilo čak šest izjednačenja. Posljednje se dogodilo pri rezultatu 24:24 u 53. minuti. Nakon toga svaka momčad je zabila samo još po jedan pogodak do 55. minute i tu stala. Tako je Bjelovar nastavio sjajni niz na početku lige i nakon tri kola još je bez poraza. Gorica je pak osvojila tri boda iz tri nastupa i to sve na svom terenu. Sa šest pogodaka Davor Ćavar bio je prvo ime Gorice, u redovima Bjelovara pak po šest pogodaka postigli su Filip Jurišić i Domagoj Grizelj.

Kolo su zatvorili Varaždin 1930 i Zamet. Tu je domaći sastav vodio cijelo prvo poluvrijeme. Nije to bila prevelika razlika, ali bila je dovoljna da Varaždinci igraju mirnije.

U drugom dijelu Zamet je bio taj koji je imao kontrolu nad rezultatom sve do 48. minute. Onda malo posustaje i Varaždin u završnici ukupnom serijom od sedam postignutih i samo dva primljena pogotka dolazi do prvih bodova ove sezone. S deset pogodaka domaće je do pobjede vukao Frano Vujović. Na drugoj strani prvo ime bio je Patrik Martinović sa šest pogodaka.

PAKET 24 PREMIJER LIGA: 3. kolo
DUBRAVA – UMAG 35:26
SESVETE – POREČ 30:31
DUBROVNIK – SPAČVA VINKOVCI 27:30
GORICA – BJELOVAR 25:25
VARAŽDIN 1930 – ZAMET 29:25

AUTOR: Hrvatski rukometni savez