Gorica zasluženo slavila, Šolini Kinezi poraženi u prijateljskoj utakmici

Petar Jenjić • četvrtak, 10.10.2019.

Gorica je u prijateljskoj utakmici pobijedila kinesku selekciju koja igra u SEHA ligi rezultatom 33:31...

Rukometaši Gorice odigrali su prijateljsku utakmicu protiv Beijing Sport Universityja čija se selekcija ove sezone natječe u regionalnoj SEHA ligi.

S obzirom na to da je to momčad koja je tu prije svega kako bi učila i napredovala, očekivani su visoki porazi u tom natjecanju, a do pobjede je stigao i hrvatski prvoligaš koji je slavio s 33:31.

Prvo poluvrijeme igralo se jako brzo i otvoreno, gotovo bez obrana, a Goričani su na poluvrijeme otišli s tri gola prednosti, bilo je 20:17.

U drugom poluvremenu utakmica se malo primirila. Kinezi, koje vodi Vlado Šola, konstantno su hvatali zaostatak, ali nisu ga uspjeli uhvatiti.

Šafranko je postigao sedam golova za Goricu, dok su po četiri zabili Gal, Ćavar, Ljubić i Vrdoljak. Kod gostiju je Zhang poentirao šest puta.