Jana Fett hrvatski dvoboj u Moskvi riješila u dva seta

Dario Dodić • subota, 12.10.2019.

Hrvatski dvoboj u kvalifikacijama za WTA turnir u Moskvi pripao je Jani Fett. Fett je očekivano stigla do pobjede protiv Darije Jurak i plasirala se u polufinale kvalifikacija...

Iznenađenja u ogledu hrvatskih tenisačica u prvom kolu kvalifikacija za WTA turnir u Moskvi nije bilo. Jana Fett opravdala je status velikog favorita i u dva seta svladala Dariju Jurak.

Meč koji je trajao sat i 11 minuta bolje je otvorila Jurak, trenutno 1212. igračica svijeta. U četvrtoj igri prvog seta stigla je do breaka. Nakon što je spasila jednu break-priliku u petoj igri, Jurak je u idućem gemu mogla stići i do dva oduzeta servisa. Imala je 15:40, ali izvukla se Fett i tu je Jurak stala.

Fett u sedmom i devetom gemu stiže do breaka i sa 6:4 uzima set.

Nastavlja 266. igračica svijeta u istom ritmu i u drugom setu. Oduzima servis Dariji Jurak u trećem i petom gemu. Vratila je jedan break Jurak, ali Fett u sedmoj igri još jednom oduzima servis protivnici i s konačnih 6:2 prolazi u polufinale kvalifikacija.

Tamo je čeka šesta nositeljica kvalifikacijskog turnira, 129. igračica svijeta, Čehinja Tereza Martincova.