Lokosice visoko slavile u Osijeku, 17 golova Hudoletnjak nije spasilo Viroviticu u Sesvetama

Branimir Korać • subota, 12.10.2019.

Odigrane su još tri utakmice četvrtog kola 1. HRL za žene. Očekivane uvjerljive pobjede upisali su Lokomotiva, Sesvete i Bjelovar...

Lokomotiva je nastavila s pobjedama i u četvrtom kolu 1. HRL za žene. Ovaj put gostovala je u Osijeku i svladala istoimenog domaćina s 29:20. Osječanke su izdržale do završnice prvog poluvremena, zaostajale su samo 10:9, a krajem prvog i početkom drugog poluvremena Lokomotiva je napravila seriju 9:2 i riješila pitanje pobjednika.

U redovima Lokosica istaknule su se Kristina Prkačin sa šest golova i Paula Posavec s pet golova dok je Tea Pijević skupila čak 15 obrana. Kod Osijeka šest golova postigla je Zorana Milić, a pet Dora Lacković. Magdalena Brkić imala je 11 obrana.

Treću uzastopnu pobjedu upisale su Sesvećanke koje su svladale Viroviticu s 35:30. Da nije bilo onog kiksa na početku sezone protiv Umaga, Sesvećanke bi danas pravile društvo ekipi s vrha gdje su još uvijek tri stopostotne ekipe. Protiv Virovitice nije bilo problema, domaće igračice rutinski su slavile.

Lucija Bešen skupila je čak 16 obrana, po šest golova postigle su Elena Matijaš i Petra Dičak dok je Lara Burić zabila pet golova. Kod Virovitice Tamara Hudoletnjak zabila je čak 17 golova, pet je dodala Nika Deskar.

Bjelovar je upisao i četvrtu pobjedu, ovaj put stradala je Murvica s 36:26. U velikoj formi je vratarka Karmela Pokopac koja je ovaj put upisala čak 18 obrana.

Devet golova zabila je Slavica Šuster, osam Josipa Mamić, a po pet Ema Guskić i Marija Borković. Kod Murvice Sara Mandekić imala je deset obrana, po sedam golova zabile su Antonela Kalić i Ana Debelić, a pet Ana Paurević.