Podravka rušenjem favoriziranih Norvežanki na najbolji način zaboravila Metz

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.10.2019.

Rukometašice Podravke upisale su veliku pobjedu protiv norveškog Vipersa. Nakon ružnog poraza u Metzu u prvom kolu, ovo je najbolji način za rehabilitaciju...

Nije bilo previše razloga za neki veliki optimizam nakon prvog kola Lige prvakinja, ali Zlatko Saračević imao je posve drugačije razmišljanje i bio je uvjeren u dobar rezultat.

Prenio je to i na igračice i Podravka je odradila fantastičnih 60 minuta. Vipoers je bio veliki favorit, posebno nakon što je pregazio u prvom kolu Ferencvaros s devet golova razlike. Istovremeno Podravka je s čak 14 razlike pregažena u Metzu i sve je stavljalo snažne Norvežanke u ulogu favorita.

Na parketu je ipak bilo drugačije. Podravka je sjajno ušla u utakmicu i povela s 5:0, a prvi pogodak gošće su postigle tek u devetoj minuti.

Uslijedilo je skromnije razdoblje Podravke, Vipers je napravio seriju čak 6:1 i poravnao na 7:7. Postojala je zabrinutost da bi Norvežanke mogle u potpunosti uzeti sve u svoje ruke i preuzeti kontrolu nad susretom, ali Podravka je ipak odgovorila na najbolji način. Uzastopnim golovima Dejane Milosavljević s linije sedam metara Podravka je otišla na 10:7.

Na odmoru je bilo 14:12 za Podravku i bilo je važno na kvalitetan način otvoriti drugo poluvrijeme i spriječiti Vipers da odmah uhvati priključak. Podravka je to i napravila, otišla na plus četiri i održavala razliku.

U završnici susreta Norvežanke su pritisnule, u redovima Podravke javila se mala nervoza i na ulasku u zadnju četvrtinu Malin Aune smanjila je na 25:24. Nakon toga Milosavljević ne zabija, ali niti Norvežanke na isteku vremena i kreće zasluženo veliko slavlje Koprivničanki.

Jovana Risović upisala je 12 obrana, a Dejana Milosavljević postigla je deset golova. Kod Vipersa šest golova postigla je Aune.