EP 2020., kvalifikacije, skupina E, 13.10.2019, 20:45 h
Mađarska 1:0 Azerbajdžan
Azerbajdžan

Mađari minimalno slavili protiv Azerbajdžana, Rusi osigurali Europsko prvenstvo

Jan Šneler • nedjelja, 13.10.2019.

Današnji poslijepodnevni susreti kvalifikacija za Europsko prvenstvo nisu donijeli nikakva iznenađenja, ali dobili smo novog sigurnog sudionika Europskog prvenstva….

Poslijepodnevni susreti kvalifikacija za Europsko prvenstvo donijeli su očekivane rezultate. Većina favorita bila je dominantna i lako došla do slavlja, a valja istaknuti pobjedu Rusije na Cipru kojom su došli do osiguravanja nastupa na Euru. Također treba izdvojiti pobjedu mađarske reprezentacije koja nastupa u skupini kao i Hrvatska.

Mađarskoj je nakon poraza u Splitu trebala pobjeda u Budimpešti protiv Azerbajdžana kojeg vodi Nikola Jurčević. Mađari su u tome uspjeli. Rezultat od 1:0 ne pokazuje svu dominaciju njihove igre i velik broj prilika koje su tijekom 90 minuta stvorili. Uostalom prikaz napadačkih akcija pokazuje svu dominaciju domaćeg sastava.

Hungary - Azerbaijan Rezultati uživo

Jedini pogodak na susretu Mađarska je postigla u 10. minuti. Strijelac je bio Mihaly Korhut. Ovom pobjedom Mađarska je preuzela drugo mjesto na tablici i ima 12 osvojenih bodova. Jasno, Slovačka i Hrvatska imaju susret manje, dok Wales mora odigrati još dva dvoboja. Vatrene to ne treba brinuti jer oni današnjom pobjedom u Cardiffu mogu osigurati plasman na Europsko prvenstvo.

U najavi današnjeg dana pisali smo kako Rusiju samo teorija dijeli od kvalifikacije na Europsko prvenstvo. Danas su Rusi potvrdili svoj plasman pobjedom na Cipru. Nikakvih problema nisu imali protiv limitiranih domaćina, a već nakon 28 minuta imali su veliku prednost i igrača više. Denis Čerišev pogodio je za vodstvo u devetoj minuti i asistirao Magomedu Ozdoevu za povećanje vodstva.

Kao što smo rekli, u 28. minuti Cipar je dodatno osakaćen isključenjem Konstantinosa Laifisa. Rusi problema nisu imali, stvarali su velik broj prilika i konačno pogocima Artema Dzjube i Aleksandra Golovina te još jednim golom Čeriševa u sudačkoj nadoknadi slavili s velikih 0:5.

Rekli smo također kako Nizozemci i Nijemci nemaju pretežak posao danas i kako je ovo samo generalna proba prije težih ispita u studenom. Ipak, Bjelorusija se pokazala kao tvrđi orah nego što se to očekivalo. U prvom dijelu Bjelorusija je imala dobru priliku, ali nisu uspjeli poentirati. Nizozemci dolaze do velike prednosti preko Georginija Wijnalduma koji s dva prekrasna pogotka, naročito onim drugim s distance donosi Oranju mirni nastavak.

Ipak, već u 54. minuti domaći smanjuju zaostatak preko Stanislava Draguna. Nisu Bjelorusi imali kontrolu i dominirali, ali Nizozemci nisu uspjeli zaključiti posao i privesti utakmicu kraju. Bez obzira na silnu dominaciju, ostalo je 1:2 što može malo brinuti Ronalda Koemana jer njegova momčad već drugu utakmicu zaredom previše promašuje.

Belarus - Netherlands Rezultati uživo

Konačno, najmanje neizvjesna bila je utakmica Škotske i San Marina. Kao što se očekivalo, San Marino nije mogao biti dostojan protivnik Škotskoj koja je također izgubila šanse za direktan plasman na Europsko prvenstvo. Škotima ostaju dodatne kvalifikacije što su izborili preko Lige nacije, ali i tamo je upitno može li ova škotska momčad biti konkurentna.

Sjajan je bio John McGinn koji je već u prvom dijelu došao do hattricka, dok su u nastavku Lawrence Shankland, Stuart Findlay i Stuart Armstrong potvrdili očekivanju pobjedu Škotske.