Split proradio u drugom poluvremenu i odnio pobjedu protiv Lovćena

Branimir Korać • srijeda, 16.10.2019.

Košarkaši Splita upisali su pobjedu u trećem kolu ABA 2 lige. U svojoj dvorani ugostili su momčad Lovćena i zahvaljujući vrlo dobrom nastupu u drugom poluvremenu stigli su do pobjede 72:63...

Split je upisao drugu pobjedu ove sezone u ABA 2 ligi, nakon što je svladao na startu u svojoj dvorani Dynamic pa izgubio na teškom gostovanju u Novom Pazaru, ali u svojoj dvorani opet je bio učinkovit.

Na Gripama je gostovao Lovćen, neugodna momčad koju Ante Grgurević cijeni, ali i za koju je ustvrdio kako je Split može pobijediti. Bio je u pravu, ali nije išlo glatko.

Mučili su se Splićani u početku, trebalo je vremena da uhvate pravi ritam u napadu i u trećoj dionici pokazali su da su bolja momčad te tu krenuli prema pobjedi.

U prvom poluvremenu ubacili su samo 27 poena i nisu izgledali dobro, gubili su na odmoru 36:27, a onda su u trećoj dionici ubacili 28 poena, okrenuli rezultat i preuzeli kontrolu nad rezultatom.

Ključna je bila serija 13:0 sredinom treće dionice kada je Split pobjegao na 47:42 i nakon toga kontrolirao situaciju na parketu.

U zadnjoj dionici imali su Splićani i dvoznamenkastu prednost te su mirno priveli utakmicu kraju.

Najbolji kod Splita bili su Tomislav Gabrić sa 17 poena i sedam skokova, Toni Perković s 14 poena te Darko Bajo s 13 poena i deset skokova. Kod poraženih Miloš Popović ubacio je 16 poena uz devet skokova, a Milutin Đukanović dodao je 12 poena.