Čehinja bila kobna za Donnu Vekić u drugom kolu Moskve

Jan Šneler • srijeda, 16.10.2019.

U drugom kolu WTA turnira u Moskvi, hrvatska tenisačica i četvrta nositeljica Donna Vekić poražena je u dva seta od Karoline Muchove...

Nakon što je bila slobodna zbog statusa četvrte nositeljice u prvom kolu, Donna Vekić brzo je zaključila svoj nastup na WTA turniru u Moskvi. U drugom kolu za 75 minuta bolja od hrvatske tenisačice bila je Karolina Muchova.

Vekić je sjajno otvorila prvi set, napravila break već na samom startu, no u četvrtom gemu Muchova se vratila. Činilo se kako će hrvatska tenisačica ipak doći do vodstva u prvom setu kada je pri rezultatu 3:3 uvjerljivo došla do novog breaka. Ipak, to se nažalost nije dogodilo jer su naredna tri gema, od čega dva na servis Vekić pripali protivnici koja je povela sa 6:4.

U drugom setu Muchova je povela s 1:3, imala veliku prednost, ali Vekić se nakratko uspjela vratiti. Nažalost, isto kao u prvom setu, Muchova dobiva naredna tri gema, ponovno radi dva breaka i sa 6:2 dolazi do pobjede.