Bundesliga, 8. kolo, 18.10.2019, 20:30 h
Eintracht Frankfurt 3:0 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Eintracht deklasirao Leverkusen i preskočio ga na tablici

Matej Kačan • petak, 18.10.2019.

U petak navečer su nakon reprezentativne pauze osmo kolo njemačke Bundeslige otvorili nogometaši frankfurtskog Eintrachta i Bayera iz Leverkusena. Domaćini iz Frankfurta bolji su bili rezultatom 3:0...

Obje momčadi su u utakmicu ušle s nizom od tri utakmice bez poraza i mjestom u sredini tablice. Eintracht je posljednji bundesligaški poraz doživio 14. rujna kod Augsburga, dok je Leverkusen na isti dan izgubio od Dortmunda. Svoj niz nepobjedivosti pobjedom od 3:0 tako nastavlja Eintracht koji je i preskočio Bayer na sedmom mjestu tablice.

Eintracht je na domaćem terenu počeo furiozno. Već u četvrtoj minuti je 1:0 nakon pogotka Goncala Paciencije. U 16. minuti Aleksandar Dragović igra rukom u šesnaestercu Bayera. Sudac je pokazao na bijelu točku, a Dragović je dobio žuti karton.

Iz kaznenog udarca siguran je bio ponovno Paciencia, a samo šest minuta kasnije Filipu Kostiću je zbog zaleđa poništen pogodak za 3:0. Nakon toga dominaciju na terenu uspostavljaju gosti, Bayer je držao loptu u nogama i više šutirao, ali nije bilo konkretnog rezultata.

Usprkos dominaciji Bayera novo uzbuđenje smo vidjeli opet pred njihovim golom. Bas Dost je postigao pogodak za 3:0, ali je opet signalizirano zaleđe i Eintrachtu se poništava drugi zgoditak. Pet minuta kasnije opet su suci i VAR u glavnoj ulozi, ovoga puta je igrano rukom u kaznenom prostoru Eintrachta te gosti traže jedanaesterac.

Pregledavanje VAR snimke je pokazalo da nije bilo elemenata za dodjeljivanje udarca s bijele točke, a samo sedam minuta kasnije Dost postavlja 3:0, ovaj put za stvarno.

Igrači Bayera tako imaju za čim žaliti, statistika je bila na njihovoj strani, ali individualne greške obrane i sjajni Frederik Ronnow su pogurali Frankfurt do pobjede. Vratar Eintrachta Ronnow bio je sjajan, upisao je 10 obrana od čega je čak osam udaraca bilo unutar šesnaesterca.

Bayer će povratak na ligaški kolosijek nepobjedivosti tražiti kod kuće protiv Werdera u sljedećem kolu, dok će Eintracht na teško gostovanje kod vodeće Borussije M'gladbach.