Liga prvaka, skupina A, 5. kolo, 20.10.2019, 17:00 h
RK Zagreb 21:26 OTP Bank Pick Szeged
OTP Bank Pick Szeged

Szeged ipak previsoka prepreka za PPD Zagreb, Mađari rutinski do glatke pobjede

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.10.2019.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su novi poraz u Ligi prvaka. U Areni su ugostili Szeged koji je potvrdio da je bolja momčad i odnio je pobjedu 26:21...

Nije nikakva tajna da je razlika između PPD Zagreba i Szegeda poprilična. Ovaj Zagreb je rijetkima u Ligi prvaka uopće konkurentan i ne čudi što je Veselin Vujović nakon susreta zavapio za pojačanjima.

Szeged je u zagrebačkoj Areni odigrao nekako s pola snage, uopće nije bilo potrebe za maksimalan angažman jer domaćin ničim nije pokazao da bi mogao stvoriti probleme. Ne može se reći da se igrači Zagreba nisu trudili, veći je problem razlika u kvaliteti.

Goste nije poremetio niti izravni crveni karton Radivojevića u 17. minuti kada je prilikom izvođenja sedmerca napucao loptom u glavu Ristanovića.

Tu je još uvijek vođena ravnopravna bitka, zadnje poravnanje bilo je na 7:7, ali onda kreće serija Szegeda 5:1 koja lomi susret.

Do odlaska na odmor nije bilo nikakvih problema za Szeged koji na odmor odnosi vodstvo 15:10.

Nastavilo se i u drugom poluvremenu gdje je Zagreb samo jednom došao na minus tri, ali Szeged se odmah uozbiljio i odmaglio na osam razlike te je do kraja Zagreb uspio samo smanjiti na konačnih 26:21.

Od završnice prvog poluvremena Zagreb je igrao bez Gašpera Hrastnika koji je zaradio tri isključenja, kao i Zlatko Horvat u posljednjim minutama.

Marin Šipić predvodio je Zagreb sa šest golova, po pet su zabili Jorge Maqueda i Mario Šoštarić.

• Jura Zeleni20.10.2019. u 19:37
    Nisam dugo gledao Zagreb uživo. Sad sam bio - a bolje da nisam. Kvaliteta igrača je očajna - osim vratara Ristanovića i eventualno pivota i možda krila (Mandić i Horvat su provjereni igrači ali su i oni danas bili vrlo loši) cijela vanjska linija Zagreba je baš ono - za qurac. Ti dečki nemaju ni... [više na forumu]