Milanu nikako ne ide, Lecce do izjednačenja u sudačkoj nadoknadi

Jan Šneler • nedjelja, 20.10.2019.

U osmom kolu talijanske Serie A, Milan je na svom terenu upisao prvi remi. Ovoga puta, Rossoneri su odigrali neriješenih 2:2 s Lecceom...

Problemi koje Milan osjeća ove sezone ne bliže se kraju. Čak i kada dovedu novog trenera koji ima već veliko iskustvo u preuzimanju klubova usred sezone, čini se da ne mogu povezati dvije dobre utakmice. Premda su bili bolji od protivnika, večeras su remizirali s Lecceom koji je izjednačujući gol postigao u posljednjim minutama.

Početak je bio sjajan za domaći sastav. Dominirali su u prvom dijelu, imali velik broj udaraca prema golu i apsolutnu premoć u posjedu. Uostalom, na infografici se vidi kolika je bila dominacija Milana u prvom poluvremenu. Do pogotka su stigli u 20. minuti. Lijepo je poentirao Hakan Calhanoglu.

Milan - Lecce Rezultati uživo

Milan nije uspio povećati vodstvo, iako je imao dosta prilika, no i 1:0 na poluvremenu zadovoljilo je domaće. Lecce nije djelovao kao momčad koja bi mogla iznenaditi u nastavku. Ipak, nakon povratka na teren, gosti su već u 60. minuti došli do prilike iz kaznenog udarca. Andrea Conti glupo je igrao rukom u šesnaestercu, Fabrizio Pasqua je gledao snimku i pokazao na bijelu točku.

Da Milan nema sreće pokazalo se malo kasnije. Pucao je Khouma Babacar, obranio je Gianluigi Donnarumma, ali lopta se točno odbija Babacaru koji sada ne promašuje i rezultat je izjednačen. Nakon primljenog pogotka, Milan je ponovno krenuo hitrije prema naprijed, tražiti što brže novi pogodak, ali vremena je bilo sve manje.

Ipak, u 81. minuti Krzysztof Piatek zabija za 2:1. Lijepo ga je pronašao Calhanoglu, a poljski napadač isprve tuče neobranjivo u sam kut. Činilo se da je Milan naplatio sve promašaje i nesreću u ovom susretu, ali onda se dogodila druga minuta sudačke nadoknade. Previše prostora domaći su ostavili Marcu Calderoniju koji s dvadesetak metara precizno tuče i pogađa za konačnih 2:2.

Sve dobro što je Milan imao prosuo je u završnici nespretnim potezima obrane koja je danas nekoliko puta nespretno reagirala. Ipak, Piolijev Milan ne izgleda toliko loše i navijači nekad slavnog kluba imaju razloga za optimizam. Što se tiče Ante Rebića, večeras je dobio posljednjih 10 minuta, no odigrao je premalo za neku značajniju ocjenu.