Vodičani se pomaknuli s dna ljestvice, Junak u utakmici kola lako protiv Sloge

Branimir Korać • ponedjeljak, 21.10.2019.

U južnoj skupini Treće HNL na rasporedu je bilo deveto kolo, a Junak je zadržao vodeću poziciju pobjedom protiv Sloge. Na dnu je Neretva koja je upisala novi poraz...

Vrlo važnu pobjedu upisali su Vodičani koji su na svom travnjaku bili bolji od Zmaja iz Blata. Slavili su 2:0 i pomaknuli se na ljestvici. Domaćinu je posao bio olakšan nakon što je Frane Urlić u 57. minuti zaradio drugi žuti karton. Prije toga Josip Zeljković doveo je Vodice u vodstvo, a u 63. minuti Toni Rendić povisio je na 2:0.

Preokretom u zadnjih 25 minuta Split je stigao do pobjede protiv GOŠK-a 4:2. Dubrovčani su imali prednost zahvaljujući golovima Šimuna Horvata i Luke Matića, u međuvremenu je Antonio Samac bio poravnao na 1:1, a u zadnjih 25 minuta Samac, Antonio Mrković i Krešimir Kelez rade preokret i odvode Split do pobjede.

U utakmici kola Junak je u Sinju pregazio Slogu s 4:1. Sjajan nastup domaćina koji je već u prvom poluvremenu došao do lijepe prednosti. U 14. minuti Stipe Barać doveo je domaćina u vodstvo, ali pet minuta kasnije Mijo Juričić poravnao je na 1:1. Do odlaska na odmor Junak ipak vraća prednost golovima Ivana Mastelića i Lea Andrića. U završnici susreta Robert Jandrek samo je postavio konačnih 4:1.

Preokretom do pobjede stigao je Zadar koji je u Stanovima s 2:1 svladao Kamen. Gostima nije pomoglo rano vodstvo već od pete minute preko Juana Manuela Varele, u nastavku susreta Josip Kevrić i Domagoj Muić donijeli su Zadru tri boda.

Neugodan poraz upisao je Jadran iz Ploča koji je izgubio 4:1 od Zagore u Unešiću. Jako loše otvaranje susreta od strane gostiju pomoglo je Zagori da već u 27. minuti vodi 3:0 golovima Krešimira Slugana, Frane Bitunjca i Drage Gabrića. U drugom dijelu Marko Musulin smanjio je na 3:1, ali Bitunjac podiže na 4:1 i dovršava priču.

Vrlo zanimljivo bilo je u Baškoj Vodi gdje je Urania ugostila Hrvace i slavila 2:1. Poveli su domaćini pogotkom Marija Pejkovića iz kaznenog udarca u 22. minuti da bi nakon deset minuta igre u nastavku Duje Banić poravnao. Pravi potez povlači trener Ivica Znaor u 78. minuti kada u igru šalje Darka Tomaša koji već u sljedećoj minuti zabija za pobjedu.

Neretvanac je glatko slavio protiv Uskoka s 3:0 i pomaknuo se s dna ljestvice. Bio je to dvoboj momčadi iz donjeg dijela poretka, a sastav iz Opuzena stigao je do vodstva 2:0 već u prvom poluvremenu preko Ivana Bubala i Nikole Marića. Bubalo je u drugom poluvremenu postavio konačnih 3:0.

Neretva je od ovog kola na dnu ljestvice nakon što je upisala poraz od Primorca 3:1. Sva četiri gola pala su u drugom poluvremenu od 52. do 65. minute. Poveli su gosti preko Vedrana Smokrovića, ali brzo je Mirko Marić izjednačio. Ipak još jedan pogodak Smokrovića i jedan Ante Kušete bili su dovoljni za pobjedu.