Brokeri dobro krenuli pa upisali poraz u Češkoj

Petar Jenjić • utorak, 22.10.2019.

Košarkaši Vrijednosnica Osijek poraženi su na gostovanju kod češkog Dečina u novoj utakmici Alpe Adria Cupa...

Novu, drugu utakmicu u Alpe Adria Cupu, a ujedno i drugi poraz, upisale su Vrijednosnice Osijek koje su poražene na gostovanju kod Dečina.

Češka momčad slavila je sa 98:83, a susret je prelomila u drugom poluvremenu te tako upisala treću pobjedu, uz koju ima jedan poraz.

Brokeri su dobro odigrali prvu četvrtinu koju su dobili s 27:20, no ostatak utakmice pripao je domaćoj momčadi koja je već do poluvremena stigla do preokreta i vodstva 46:41.

U nastavku susreta domaćin je održavao prednost. Ostali su gosti u igri sve do posljednje četvrtine kada Dečin odlazi na dvoznamenkastu prednost. Kratko su se Osječani vratili na minus šest (81:75), četiri minute prije kraja, no bilo je to sve.

Domaću momčad predvodio je Tomaš Pomikalek s 19 poena, dok je Ondrej Šiška dodao 17 koševa i sedam asistencija.

Robert Kujundžić i Lovro Buljević ubacili su po 18 koševa kod gostiju, dok je Lovre Bašić dodao 16 poena i deset asistencija.