Igrači s klupe u dvije minute donijeli Hrvatskoj preokret protiv Turske

Branimir Korać, hns.family • četvrtak, 24.10.2019.

U prvom nastupu na Uefinom razvojnom turniru u Medulinu hrvatska reprezentacija do 15 godina nadjačala je turske vršnjake, premda se nalazila u rezultatskom zaostatku.

U-15: HRVATSKA - TURSKA 2:1 (0:0)

Uefin razvojni turnir, Medulin.

Strijelci: 0:1 - Kilicsoy (63' - 11m), 1:1 - Gec (74'), 2:1 - Brajković (76')

Hrvatska: Klarin, Žlibanović (41' Bužić), Majdandžić (75' Perković), Ruškovački, Prekodravac, Žiković (65' Kegalj), Cukon (57' Gec), Kapulica, Sekulić (41' Žgomba), Pesch (57' Brajković), Zvonarek. Izbornik: S. Milivojević.

Hrvatska U-15 pod vodstvom Sergeja Milivojevića uspješno je započela Uefin razvojni turnir na domaćem terenu, svladavši odgovarajuću selekciju Turske rezultatom 2:1.

Turska je u Medulinu povela pogotkom Kilicsoya s bijele točke u 63. minuti, no Gec i Brajković - koji su u igru ušli u 57. minuti - u kratkom razdoblju između 74. i 76. minute osiguravaju preokret Hrvatske za pobjedu.

U drugoj utakmici prvog kola sastali su se Austrija i Kina, a nakon 0:0 Austrijanci su pobijedili boljim izvođenjem jedanaesteraca (6:5). U drugom se kolu Hrvatska sastaje s Kinom, 25. listopada u 16:00 sati.