HT Prva liga, 13. kolo, 26.10.2019, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Josip Juranović 74'
2:0(1:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Branimir Korać • subota, 26.10.2019.

Igrači Slaven Belupa mogu biti sigurni kako će ih drugi Hajdukov gol proslaviti i da će zbog njega postati planetarno poznati. Hajduk je slavio s 2:0, a način na koji je Slaven Belupo primio drugi pogodak viđa se "jednom u 100 godina"...

Hajduk je upisao pobjedu protiv Slaven Belupa, no ovaj susret ostat će u sjećanju isključivo po pogotku kojim je Hajduk potvrdio pobjedu. Nije bio spektakularnih poteza, ali viđena je jedna vrhunska glupost koja je dovela do pogotka Hajduka za potvrdu pobjede.

Što se dogodilo? Naime Posavec je loše izbacio loptu u 74. minuti, ona je došla do Nemanje Glavčića koji s 35 metara prebacuje vratara Hajduka, lopta ide u gol, ali Posavec se fantastično bacio i dovoljno ju je skrenuo u vratnicu.

Igrači Slaven Belupa iz nekog razloga vidjeli su već loptu u golu i njih nekolicina ostala je slaviti pogodak na sredini terena. Da stvar bude još komičnija, niti igrači Hajduka nisu bili posve sigurni što se događa i nekako usporeno krenuli su u napad i tek kada su shvatili da Bel ništa ne sudi krenuli su prema golu gostiju.

No to nije sve, nisu samo igrači na centru slavili pogodak, već i vratar Antonio Ježina koji je otrčao do klube Slavena proslaviti poravnanje. Kada je shvatio da Hajduk ima napad, u sprintu se vraćao na gol, ali bilo je kasno, Josip Juranović poslao je loptu u praznu mrežu.

Taj drugi pogodak ujedno je i potvrdio Hajdukovu pobjedu i bilo je jasno da se gosti neće vratiti. Inače poveli su u 14. minuti preko Jaira, Slaven u nastavku prvog dijela čak i nije izgledao lope i pokušavao je prema naprijed pa u nekim trenucima čak i pritisnuo domaćina u njegovih 16 metara, ali rezultat se nije mijenjao.

Na kraju 2:0 za Splićane koji su odradili veliki posao i upisali tri vrijedna boda. Koprivničanci mogu žaliti, taj drugi gol u potpunosti ih je ubio jer tko zna, ući s 1:0 u zadnjih deset minuta, sve je moguće.