HT Prva liga, 13. kolo, 26.10.2019, 17:30 h, Rujevica
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Mario Pepur
Matija Dvorneković 90'+2'
Gorica

Rijeka i peti put zaredom poražena od Gorice, presudio Dvorneković u 92. minuti

Branimir Korać • subota, 26.10.2019.

Gorica je definitivno crna mačka Riječana. Čak peti put zaredom Goričani su upisali pobjedu protiv ovog protivnika, ovaj put na Rujevici 2:1 golom Matije Dvornekovića u sudačkoj nadoknadi...

Nema dobrih vijesti za Riječane kada su u pitanju susreti s Goricom. Goričani su se još jednom pokazali kao nepobjedivi za Riječane, a ovaj put slavili su na Rujevici s 2:1.

Samo u prvom međusobnom prvenstvenom dvoboju Rijeka je slavila. Bilo je to na debiju Gorice u HT Prvoj ligi, ali i tada su Goričani odradili dobru i kvalitetnu utakmicu samo su nedostajali pogoci.

U prvom poluvremenu Rijeka je bila bolja, stvorila je puno više prilika, ali bila je dekoncentrirana u završnici, nedostajalo je mirnoće, preciznosti, ali i pametnijih rješenja.

Gorica je nekako izdržala te nalete Riječana u prvom dijelu da bi u nastavku susreta otišla do pobjede.

U drugom dijelu gosti su od početka bili bolji i u 56. minuti morali su povesti, ali Lovrićev pokušaj malo prolazi pokraj vratnice.

Ubrzo su gosti pogodili i stativu nakon Musinog ubačaja, a u 62. domaćin ulazi u zaostatak.

Riječani su zaspali dok je Strukan podbacivao loptu, Čanađija je iz podbacivanja iz prve pronašao Zwolinskog koji bježi obrani i pogađa za vodstvo.

Nakon što je Prskalo krasno obranio pokušaj Čanađije, Rijeka je poravnala. U 80. minuti Tomečak je opalio izvana, lopta je pogodila gostujućeg braniča i završila u mreži.

Na ulasku u sudačku nadoknadu Rijeka ostaje s igračem manje nakon drugog žutog kartona Smolčića, a dvije minute kasnije Gorica dolazi do pobjede. Lovrić je krenuo prema golu Rijeke, pronašao Matiju Dvornekovića koji lakoćom zabija.

Novi šok za Rijeku u dvoboju s Goričanima i vrlo skupi poraz.