Visoka pobjeda NAŠK-a, Marsonia preuzela vrh, plodna subota za Vukovarce

Branimir Korać • subota, 26.10.2019.

Najveći dio utakmica 11. kola Treće HNL Istok odigran je ove subote. Iznenađenja nije nedostajalo, a kreirali su ih vukovarski klubovi...

NAŠK je na svom travnjaku odigrao vrlo dobru utakmicu protiv Slavije i ostao je neporažen u Našicama. Ujedno je prekinuo niz utakmica bez pobjede i to protiv protivnika koji se probudio u posljednje vrijeme. Ovdje je do pobjede stigao zahvaljujući golovima Mihaela Tomića, Josipa Gašparića i Alefa Firmina dos Anjosa.

Marsonia je odnijela pobjedu s gostovanja u Oriovcu i barem privremeno zasjela je na vrh ljestvice. Brođani su slavili 2:1 golovima Hrvoja Mišića i sada je na Kutjevu da u nedjelju odluči tko će kolo završiti na čelu.

Burno je bilo u Požegi gdje je Slavonija s 3:1 svladala Vihor. U zanimljivom dvoboju s četiri gola, isključenjima, penalom, domaćin je odnio pobjedu. U 23. minuti Dino Bognar donio je prednost Slavoniji koju anulira dvije minute kasnije Branimir Ferenčak. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela udarac za goste, isključen je Saša Kuburić. Slavonija to koristi u drugom dijelu i preko Mateja Peharde i Marka Karačića dolazi do 3:1. Zabijala je na vrijeme s obzirom da je u 69. minuti i ona ostala bez igrača nakon drugog žutog kartona Marku Šubari.

Iznenađenja nije bilo u Novoj Gradišci gdje je domaća Sloga poražena od Graničara iz Županje s 3:1. Serija poraza domaćina tako je nastavljena dok Graničar nastavlja rasti. Gosti su poveli u 20. minuti preko Dražena Hubera da ni Tomislav Marjanović poravnao u 45. minuti. U drugom dijelu gosti ipak odlaze do pobjede golovima Hrvoja Hodaka u 71. i Stjepana Babića u 87. minuti.

Croatia Đakovo potvrđuje vrlo dobru formu pobjedom protiv Bedema koji je tako treću utakmicu zaredom bez pobjede. Ovaj put Croatia je slavila 1:0, potvrdila se kao momčad koja ima problema s realizacijom, ali i teško prima pogotke. Pobjedu joj je donio Mateo Barukčić golom u 18. minuti.

Da su ona na papiru najlakša gostovanja nekad najteža, saznali su i nogometaši Belišća. Bili su veliki favoriti u gostima kod Vuteks Sloge u Vukovaru, ali su na kraju izgubili 2:1. Mihailo Marić s dva gola poveo je Vuteks prema pobjedi, a Luka Agatić iz kaznenog udarca u 75. minuti samo je smanjio na 2:1.

Isto vrijedi i za drugi vukovarski klub koji je došao do svog drugog boda u sezoni i to remijem 1:1 porotiv favoriziranog Zrinskog. Gosti su poveli preko Andrea Luisa dos Santosa Juniora, ali Antonio Tomas donio je bod Vukovaru.