Velika borba u Shenzhenu: Osaka pobjedom otvorila završni turnir

Petar Jenjić • nedjelja, 27.10.2019.

Nakon velike borbe Naomi Osaka upisala je pobjedu protiv Petre Kvitove na startu završnog WTA turnira u Shenzhenu...

U prvom meču na završnom turniru u Shenzhenu do pobjede je stigla Naomi Osaka koja je u tri seta bila bolja od Petre Kvitove. U konačnici je slavila sa 7:6, 4:6, 6:4 nakon dva sata i 40 minuta igre.

Kvitova je u meč krenula s breakom kojeg je održavala sljedećih nekoliko servis gemova. Međutim, Osaka uzvraća i dolazi do poravnanja na 4:4 nakon čega je spasila i tri break šanse protivnice. U tie-breaku je dominirala, izgubivši samo jedan poen.

U drugom setu ponovno je Kvitova otvorila breakom, no s dva uzastopna oduzeta servisa uzvraća Osaka. Ipak, Čehinja ponovno uzvraća na isti način te dolazi do seta.

Ipak, u posljednjem setu Japanka dolazi do pobjede. Napravila je dva breaka, jedan je uspjela spasiti njena protivnica, no drugi ipak nije.