Arina Sabalenka osvojila i treći turnir ove sezone u Kini

Petar Jenjić • nedjelja, 27.10.2019.

Arina Sabalenka pobjednica je završnog WTA turnira u kineskog Zhuhaiju, a u finalu je porazila Kiki Bertens u dva seta...

Sezonu u pojedinačnoj konkurenciji zaključila je pobjedom Arina Sabalenka koja je osvojila WTA turnir u Zhuhaiju. Treći je to njen osvojen turnir ove godine, a sva tri osvojila je u Kini.

U finalu turnira igrala je protiv Kiki Bertens koju je svladala sa 6:4, 6:2 nakon sat i 16 minuta igre. Peta je to njena titula ukupno u karijeri.

Prvi set bio je potpuno izjednačen devet gemova, bez ijedne break šanse. I onda je kod vodstva 5:4 Sabalenka povela s 0:40 na servis protivnice te iskoristila drugu set loptu.

Drugi je set ipak bio nešto drugačiji, nešto jednosmjerniji. Bjeloruska tenisačica povela je odmah s 3:0, a nešto kasnije, kako ne bi bilo nikakvih problema oko konačne pobjede, napravila još jedan break.