HT Prva liga, 13. kolo, 27.10.2019, 15:00 h
Indrit Tuci 90'+2'
Lokomotiva

Igrači s klupe u završnici susreta donijeli pobjedu Lokomotivi

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.10.2019.

Lokomotiva je upisala pobjedu u 13. kolu HT Prve lige, u Puli je svladala Istru 1961 s 2:0, a oba pogotka postignuta su u samoj završnici susreta...

Goran Tomić može biti zadovoljan. Lokomotiva je u Puli odigrala dobru utakmicu, bila je bolji protivnik i stvorila puno prilika, a domaćin je slomljen tek u samoj završnici.

Pobjeda Lokomotive je zaslužena, tijekom susreta su bili bolji protivnik svih 90 minuta, imali dvije pogođene vratnice, 15 udaraca prema golu, ali tek u zadnjim minutama dvoboja igrači koji su ušli s klupe donijeli su prevagu.

Do 85. minute na semaforu je stajalo 0:0, a onda je Lokomotiva stigla do vodstva i to preko igrača koji je u igru ušao sredinom drugog dijela, Marka Toliča. Tolič je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je promijenila smjer i prevarila Čondrića te završila u mreži.

Nedugo zatim već je 2:0, a ovaj put strijelac je bio Indrit Tuci kojem je to prvi pogodak u HT Prvoj ligi.

Lokosi su tako došli do pobjede koja ih dovodi na samo bod zaostatka za četvrtoplasiranim Osijek te s bodom ispred Gorice. Istra ostaje u onom ugroženom triju s po deset bodova, odmah iza zaprešićkog Intera koji ima 11.