Kane zabio u prvoj minuti, ali Liverpool okrenuo, Arsenal ispustio dva gola prednosti

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.10.2019.

Tottenham nije uspio iznenaditi u desetom kolu Premiershipa Liverpool. Poveo je u prvoj minuti, ali Redsi su ipak preokretom došli do pobjede...

Liverpool je i dalje jedina neporažena momčad engleskog Premiershipa ove sezone. U desetom kolu ugostio je Tottenham koji, upravo suprotno, ima očajnu sezonu te ga je svladao s 2:1.

Počelo je šokantno, već u prvoj minuti Heung-Min Son puca izvana, lopta pogađa Lovrena u glavu i odbija se u vratnicu od koje dolazi do Harryja Kanea, a on rutinski zabija.

Liverpool je nakon toga preuzeo kontrolu nad susretom, tražio je pogotke te je prvi stigao u 52. minuti kada je ubačena lopta u 16 metara, a Jordan Henderson iskosa zabija za poravnanje.

Embed from Getty Images

U 75. minuti dolazi do preokreta. Sadio Mane nespretno je srušen u 16 metara, dosuđen je penal koji Mohamed Salah pretvara u pogodak.

Dejan Lovren odradio je cijelu utakmicu.

Arsenal je nakon devet minuta vodio protiv Crystal Palacea 2:0 i sve je vodilo prema rutinskoj pobjedi Topnika. No to se nije dogodilo i gosti su uspjeli doći do boda.

Pogotke za Arsenal postigli su, zanimljivo, stoperi. Prvo je zabio Sokratis, a zatim dvije minute kasnije, u devetoj minuti, i David Luiz.

Crystal Palace nije se predao, Luka Milivojević poravnao je u 32. minuti iz kaznenog udarca, a Jordan Ayew početkom drugog dijela donio je bod gostima.

Burnu utakmicu odigrali su Norwich i Manchester United. Dva kaznena udarca u prvom poluvremenu dosuđena su za goste i ona je obranio Tim Krul, prvo Rashfordu, a onda i Martialu, no svejedno su gosti vodili 2:0 golovima McTominayja i Rashforda.

Rashford je u drugom dijelu asistirao Martialu za podizanje prednosti na 3:0 što je samo smanjio Onel Hernandez u 88. minuti.