FMP nastavlja s pobjedama, Igokei nije pomogao ni Marko Tomas

Matej Kačan • ponedjeljak, 28.10.2019.

Košarkaši beogradskog FMP-a upisali su i četvrtu pobjedu za stopostotan učinak na startu ABA lige. 78:73 bilo je dovoljno za pobjedu nad Igokeom koja će se boriti za ostanak...

FMP nastavlja sa sjajnim igrama, a Igokea s lošim. Istini za volju, nije večeras FMP bio nešto sjajan, a i Igokea je pružila dosta dobar otpor u siromašnoj utakmici. FMP je tako pobjedom zaključio četvrto kolo ABA lige te je uz Cedevitu Olimpiju jedina neporažena momčad, dok je Igokea četvrtim porazom na dnu lige zajedno sa Zadrom na omjeru 0-4.

Bolje je u utakmicu krenuo domaćin FMP, nakon tri minute već je bilo 11:5. Gosti su se malo konsolidirali pa su krajem četvrtine i poveli, ali ipak nakon deset minuta stoji 22:18 za domaćina.

Drugu četvrtinu puno bolje igra FMP, bilo je u dva navrata i sedam razlike za domaćina, ali Igokea prije poluvremena radi 7:0 preko Marka Tomasa i Evansa za poprilično siromašnih 35:35 na velikom odmoru.

Nije to bila neka oku pretjerano ugodna utakmica, ali je bila dosta izjednačena rezultatom. Zanimljivo je da su obje ekipe pogodile jednako šutova za dvicu i tricu, a razliku su učinila slobodna bacanja i obrambeni skok kod FMP-a.

U drugom poluvremenu Igokea odlazi na +6 nakon šest minuta igre, ali do kraja četvrtine FMP opet radi seriju 16:6 i s vodstvom ulazi u posljednju dionicu na koji prednost domaćina raste i do devet razlike, a tek je Evans slobodnim bacanjima uspio ublažiti poraz Igokee na prihvatljivih 78:73.

Pobjednike je predvodio Jeremić s 21 poenom, a Đorđević je dodao 13 poena uz osam skokova. Kod Igokee su prednjačili Amerikanci. Vaughn je postigao 19 poena, a Evans 18. Marko Tomas je za 33 minute na terenu postigao 16 poena uz sedam skokova.

Igokea će 3. studenog u dvoboju začelja dočekati Zadar, dok će FMP u goste Partizanu.