Agüero odveo Manchester City u četvrtfinale EFL kupa, Leicester je bio milosrdan prema trećeligašu

Marjan Kreševac • utorak, 29.10.2019.

U utorak navečer odigrano je pet susreta četvrtog kola EFL kupa. U pogonu je bilo pet prvoligaških klubova od kojih su četiri odmjerila snage međusobno. Manchester City je nadigrao Southampton, a Everton je slavio protiv Watforda, prolaz dalje izborio je i Leicester koji je na papiru imao najlakšeg protivnika, Burton Albion...

Situacija u EFL kupu se zahuktava, u večerašnjim dvobojima hvatale su se prve karte za četvrtfinale ovog natjecanja u koje se većina klubova kune da im je važno, ali istovremeno glavne igračke zvijezde sjede na klupi ili na tribinama. Ni večerašnje kolo nije bilo nikakva iznimka po tom pitanju.

Što se promjena u igračkom kadru Southamptona tiče nije neko iznenađenje s obzirom na rekordni poraz koji su doživjeli u posljednjem prvenstvenom ogledu s Leicesterom, ali i to im nije bilo od prevelike koristi jer već nakon 20 minuta bili su u zaostatku na gostovanju kod Manchester Cityja. Sveci su zaspali na korneru koji su domaći kratko odigrali na rub šesnaesterca za Bernarda Silvu koji ubačajem pronalazi glavu Nicolasa Otamendija, a ovaj mrežu.

Do kraja poluvremena gostujući vratar morao je još jednom po loptu u mrežu, u 38. minuti susreta Kyle Walker je ubacio, a Sergio Agüero nogom negdje sa sredine kaznenog prostora udvostručio vodstvo svoje momčadi. Do kraja susreta vidjeli smo još po jedan pogodak na svakoj strani, jedan Agüera i počasni za goste preko Jacka Stephensa.

Leicester, iako bez velike većine igrača iz udarne postave, odlučio je od samog početka ogleda s trećeligašem Burton Albionom pokazati tko je gazda na terenu i tko će izboriti četvrtfinale EFL kupa. Shodno tome Lisice su već u sedmoj minuti stigle do vodstva. Demarai Gray odigrao je loptu na lijevu stranu za Yourija Tielemansa koji potpuno neometan zavrće u šesnaesterac gdje je najspretniji Kelechi Iheanacho koji pogađa za 1:0 gostiju.

Da je Burton možda na putu Southamptona što se rezultata tiče, pomalo se slutilo kada je Leicester ovoga puta preko Tielemansa u 20. minuti susreta povisio na 2:0 na dodavanje Dennisa Praeta. No to se ipak nije dogodilo, gosti su stali na loptu i u 52. minuti čak dopustili da se Burton približi. Oliver Šarkić u kaznenom prostoru pronašao je Liama Boycea i rezultat na semaforu se mijenja u 1:2.

Susret je na kraju završio rezultatom 3:1 za Leicester City, strijelac posljednjeg pogotka za goste bio je James Maddison u 89. minuti.

U ogledu Crawley Towna i Colchester Uniteda domaći su bili ti koji su poveli. 40 godina na leđima Dannieja Bulmana nije spriječilo da se sjuri kroz sredinu prema kaznenom prostoru kraj statične obrane Colchestera i preciznim udarcem u rašlje dovede svoju momčad u vodstvo. No slavlje domaćih nije dugo potrajalo, svega dvije minute. U prvoj sljedećoj akciji zaboravljeni Luke Norris zabio je glavom za izjednačenje uz veliku pomoć domaćeg vratara koji je trebao imati ovu loptu.

Da sve krene u sferu tragikomedije pobrinuo se u 53. minuti Michael Luyambula koji je pogotkom u vlastitu mrežu gostima poklonio potpuni preokret i nadu da će vidjeti četvrtfinale natjecanja. A četvrtfinale su definitivno ugledali u 79. minuti kada je Luke Gambin udarcem u rašlje riješio sva pitanja oko pobjednika ovog dvoboja.

Everton je u svim statističkim pokazateljima bio bolja momčad od Watforda, ali tu svoju dominaciju nije uspio kapitalizirati sve do 72. minute susreta kada je napokon poveo zahvaljujući pogotku Masona Holgatea glavom nakon ubačaja iz kuta Thea Walcotta.

Posljednji dvoboj, onaj između Oxford Uniteda i Sunderlanda nakon 1:1 u regularnom dijelu susreta otišao je do izvođenja kaznenih udaraca nakon kojih je prolazak u četvrtfinale EFL kupa izborila momčad Oxforda.