Igor Tudor nakon dva katastrofalna poraza dobio otkaz u Udineseu

Mihaela Bradovski • petak, 01.11.2019.

Igor Tudor nije više trener Udinesea. Talijanski klub potvrdio je kako je raskinuta suradnja s hrvatskim stručnjakom što se i nagađalo da će se i dogoditi...

Dva teška poraza u zadnja dva kola Serie A presudila su Igoru Tudoru. Udinese je potvrdio kako je raskinuta suradnja s Tudorom, a uz njega odlazi i njegov prvi pomoćnik Jurica Vučko.

Tudoru je ovo bio drugi mandat na klupi Udinesea, prvi je bio uspješan jer je zadržao klub iz Udina u Serie A, ali drugi je okončan na ružan način s dva teška poraza.

Po drugi put Udinese je preuzeo u ožujku ove godine, ponovno ga je ostavio u ligi, niti sada situacija nije kritična što se tiče bodova, ali preko zadnja dva poraza u klubu nisu mogli prijeći.

Za vikend je teško stradao u gostima kod Atalante sa 7:1, a onda je uslijedio i domaći poraz od Rome 4:0 iako je Roma kod 1:0 već u 32. minuti ostala s igračem manje i tako brojčano deficitarna igrala u nastavku susreta.

Tudor Udinese ostavlja na 14. mjestu na ljestvici s deset osvojenih bodova i užasnom gol razlikom 5:17. S pet postignutih golova Udinese je najneefikasnija momčad Serie A.