Cedevita Olimpija i FMP upisali prve poraze, Markoti važna uloga u završnici susreta

Matej Kačan • subota, 02.11.2019.

Subotnji dio ABA lige donio je gostujuće poraze do sad neporaženih ekipa. Po prvi puta pognutih su glava s terena izašli košarkaši Cedevita Olimpije i FMP-a...

Cedevita Olimpija je na gostovanju u Baru vodila kroz 30 minuta da bi na kraju sve prosula za svoj prvi poraz u ABA ligi. Ljubljanska ekipa je s 10:0 krenula u utakmicu, a nakon 10 minuta je bilo 15:22.

U drugoj četvrtini povukao je i Boatright koji će na kraju iz sasvim drugih razloga postati zvijezda večeri. Na poluvremenu je svijetlilo 29:42 za Cedevitu. Na početku treće četvrtine Stipanović je zabio za najvećih 29:44, a tada kreće neobjašnjiv pad kod ekipe Slavena Rimca.

Barane je povukao Pullen, pomogli su Bjelica i Luković i do posljednje dionice je već 59:59 nakon sjajnih devet minuta Mornara. U četvrtoj četvrtini nastavilo se po istom ključu, a ovoga puta prednjačili su Needham i Markota te s 21:14 u posljednjih deset minuta dovode Mornar do 77:70 pobjede.

Nemile scene su se odigrale na kraju utakmice. Jedan navijač je upao u teren nakon sitnog sukoba Boatrighta i Needhama, a Boatright se sukobio s utrčalim gledateljem. Situacija je rezultirala brojnim tehničkim pogreškama i isključenjima za igrače utrčale na teren nakon kaosa na parketu, ali težih posljedica nije bilo.

Pullen je za Barane zabio 17 poena protiv "svojih", a Needham je dodao 13. Damir Markota je postigao devet poena uz pet skokova. Kod Cedevite je prednjačio Miller-McIntyre s 14 poena, a 13 je zabio Boatright. Filip Krušlin je ostao bez poena, a upisao je po asistenciju, osvojenu i izgubljenu loptu.

Partizan se dugo mučio protiv FMP-a kod kuće, ali je na kraju ipak upisao pobjedu te tako zadao i FMP-u prvi poraz u ovogodišnjoj ABA ligi.

Prvo poluvrijeme je proteklo u neizvjesnoj košarci na mali broj poena, a minimalno vodstvo je stalno održavao FMP. Na poluvrijeme se otišlo s izjednačenih 40:40. Nakon 26 minuta igre FMP ima najvećih 52:57, a minutu kasnije pri rezultatu 55:59 kreće velika serija Partizana koja je prelomila utakmicu.

Birčević, Jaramaz i Mosley rade 11:0 i odvode Partizan na prvo veće vodstvo prije posljednje dionice. U zadnjoj četvrtini se FMP nekoliko puta primaknuo na minus dva, ali dalje nije mogao. Nakon posljednje takve prilike Partizan je serijom 6:0 u posljednjoj minuti zaključio susret za 90:85 pobjedu.

Rashawn Thomas bio je sjajan kod Partizana s 23 poena, a deset uz pet dodavanja je dodao Nemanja Gordić. Aleksa Radanov je predvodio FMP s 18 poena.