Brzoja zabio za pobjedu Gorice u Osijeku, Zadrani okrenuli Zabok u drugom dijelu

Matej Kačan • subota, 02.11.2019.

Dvostruki program bio je na rasporedu u subotnjem dijelu HT Premijer lige. Vrijednosnice Osijek su kod kuće izgubile od Gorice tricom Mislava Brzoje, a Sonik Puntamika je u Zaboku sjajnim drugim poluvremenom okrenula domaćina...

Vrijednosnice Osijek su kod kuće imale izgubljenu utakmicu koju su okrenule, da bi ju ponovno izgubile za konačnih 95:96. Nakon prve četvrtine bilo je 19:24 za igrače Josipa Sesara, a na poluvremenu je prednost Gorice narasla na plus deset.

Domaćini su sve dostigli, pa i prestigli sjajnom trećom dionicom koju su dobili s 34:19, da bi u posljednjoj četvrtini opet igrali slabu obranu i prosuli utakmicu.

Ključna je bila trica dvije sekunde prije kraja za pobjedu gostiju, a baš je Brzoja s 18 poena predvodio Goricu do pete pobjede u nizu i držanja priključka s vrhom. 16 je dodao Lovro Mazalin. Osijek je na polovičnom omjeru od 3-3, a najbolji kod poraženih je bio Lovre Bašić s 21 poenom i deset asistencija, a Robert Kujundžić je također zabio 21 uz sedam skokova.

Utakmicu u rukama su kod kuće imali i igrači Zaboka, ali je "zadarski mlađi brat" Sonik Puntamika preokrenuo susret sjajnim drugim poluvremenom. Sedam razlike imao je Zabok nakon prve četvrtine, a šest na poluvremenu.

Izvanrednu treću četvrtinu su odigrali gosti predvođeni Segarićem i Banićem pa se u posljednju dionicu ulazi sa sedam razlike za Sonik. Zadrani su tu prednost i zadržali i do kraja za konačnih 83:92 i svoju drugu pobjedu. Zabok je odlično krenuo u sezonu, ali ovo je novi u nizu razočaravajućih rezultata.

Kod Sonika je izvrstan bio Segarić s 20 poena i sedam asistencija, a 19 uz osam skokova je zabio Banić. Zabok je predvodio Luka Tomas sa 17 poena.