Dok je bilo snage, Alkar se solidno držao protiv Zadrana

Branimir Korać • četvrtak, 31.10.2019.

Alkar nije uspio iznenaditi u Višnjiku, ali za razliku od nekih solidno se držao dobrim dijelom utakmice, no na kraju je presudila širina koju Zadrani imaju i glatko su slavili sa 116:93...

Ono s čim Danijel Jusup može biti zadovoljan je pobjeda, a definitivno ne može biti zadovoljan činjenicom da je Zadar na svom parketu od Alkara primio 93 poena. Previše.

Svi igrači Zadra dobili su priliku, svi su se upisali i među strijelce, a debitirao je i Mađar Akos Keller koji je odmah pokazao da će biti pojačanje.

Alkar je igrao praktički s osmoricom igrača u rotaciji, tek po nekoliko minuta na kraju susreta dobila su još trojica i što je susret više išao kraju, umor je bio sve izraženiji.

Zadar je preuzeo vodstvo i kontrolu nad susretom u završnici prve i početkom druge četvrtine kada Jusupovi igrači rade seriju 15:0 i dolaze do vodstva 32:21.

Dugo je razlika bila oko desetak poena, sve do početka drugog poluvremena kada Bryon Allen i Keller odvode Zadar na 58:41. U završnici četvrtine Alkar se spustio na minus 11, osam minuta prije kraja došao je na 82:74, ali nakon toga Zadar radi završni bijeg i više nije bilo neke neizvjesnosti.

Kod Zadra Ivan Siriščević ubacio je 19 poena, Ive Ivanov 17 uz šest skokova i pet asistencija, a Keller je dodao 13 poena i pet skokova.

Kod Alkara Nick Neal ubacio je 19 poena uz 13 asistencija i pet skokova, a Emmanuel Wembi dodao je 17 poena.