Split u drugom poluvremenu slomio Sparse i otišao do pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 31.10.2019.

Košarkaši Splita upisali su očekivanu domaću pobjedu protiv fenjeraša Sparsa. Trebalo je vremena da se slomi otpor gostiju, ali u drugom dijelu sve je bilo u znaku domaćina...

Nakon tri uzastopna poraza u svim natjecanjima, Split je prekinuo negativnu seriju i došao do pobjede. Slavio je u sklopu petog kola ABA 2 lige na Gripama protiv Sparsa s 84:70.

Sparsi su jako loše otvorili sezonu, upisali su svih pet poraza i to sve ijedan dvoznamenkastom razlikom. S druge strane Split se pokazuje kao domaćinska momčad, kod kuće je upisao sve pobjede, a u gostima sve poraze.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpuno ravnopravnoj borbi bez ikakvih odvajanja i jedni i drugi nisu dopustili protivniku da kada bi preuzeo vodstvo, ne bi se i odvojio.

U drugom poluvremenu počele su se stvari rasplitati. Domaćin je održavao vodstvo, a tricom Pavla Marčinkovića 35 sekundi prije kraja uspio je prvi put povesti s plus sedam, 59:52.

I manje od dvije minute u zadnjoj četvrtini trebalo je domaćinu da dođe dio dvoznamenkaste razlike. Ponovno tricom, ovaj put Tomislava Gabrića, Split je otišao na 64:54, osam i pol minuta prije kraja.

Prednost je kasnije rasla, bilo je i plus 16 za domaćina, a završilo je 84:70.

Prevaga na stranu Splićana bio je vanjski šut, Split je šutirao za tricu 14/25, a Sparsi tek 7/34.

U domaćem sastavu Gabrić je ubacio 19 poena, Mate Kalajžić 16 poena, a Darko Bajo dodao je devet poena, devet skokova i sedam asistencija.

Kod Sparsa Nedim Buza ubacio je 17 poena uz po pet skokova, asistencija i osvojenih lopti. Aldin Vrabac dodao je 13 poena.