Vodeni sportovi

Uvjerljivi u sedmom kolu Jug i Mladost, Jadranu pobjeda u splitskom derbiju

Branimir Korać • nedjelja, 03.11.2019.

Sedmo kolo regionalne vaterpolske lige nije donijelo iznenađenja. Favoriti su odnijeli pobjede, a Jug i Mladost ostali su i dalje ispred svih...

Vaterpolisti Mladosti upisali su i sedmu pobjedu u sedam odigranih kola regionalne vaterpolske lige. Partizan nije bio zahtjevan protivnik, Mladost ga je svladala s 21:9.

Razlika između ovih protivnika itekako se osjetila, a Mladost je iz četvrtine u četvrtinu samo podizala prednost.

Kod Mladosti su se istaknuli Josip Vrlić s pet golova i Cosmin Radu s četiri. Kod Partizana tri gola postigao je Filip Radojević.

Jedini stopostotni uz Mladost je Jug koji je slavio protiv Primorca 16:12. Jugaši su već na poluvremenu vodili 9:3, a sve ostalo do kraja susreta bilo je čisto odrađivanje posla.

Daleko najbolji od svih prisutnih u bazenu bio je Luka Lozina koji je postigao pet golova.

Jedini dvoboj koji je donio neku neizvjesnost bio je onaj splitski derbi između Mornara i Jadrana. Jadran je na kraju slavio s 9:7.

Dugo je na semaforu stajalo 8:7, rezultat se tu lomio i pokušavali su se igrači Jadrana odvojiti, ali nisu uspjeli, samo je još Ante Visković pogodio za konačnih 9:7 minutu prije kraja.

Po dva gola kod Jadrana postigli su Ante Visković i Anđelo Šetka. Kod Mornara po dva gola postigli su Duje Akrap i Josip Jerković.