Ashleigh Barty u dva seta do naslova na završnom turniru

Petar Jenjić • nedjelja, 03.11.2019.

Prva igračica svijeta Ashleigh Barty osvojila je završni turnir u Shenzenu, a u finalu je bila bolja od Eline Svitoline...

Australka Ashleigh Barty pobjedica je završnog turnira u Shenzhenu, a u finalu je bila bolja od Eline Svitoline sa 6:4, 6:3 nakon sat i 26 minuta igre.

Tako je osvojila i najveću pojedinačnu novčanu nagradu od 4.42 milijuna dolara. Bio je to njihov šesti međusobni dvoboj i prva pobjeda Barty.

U prvom setu nije niti bilo break šansi do devetog gema kada Barty spašava jednu. I onda u sljedećem gemu dolazi do svojih prvih prilika, koristi ukupno treću, a time osvaja i set.

Za razliku od prvog, u drugom setu nijedna tenisašica nije bila pretjerano uspješa na svom servisu. Svaka ga je izgubila po dva puta u prvih sedam gemova, a nakonn toga još ga je jednom ispustila ukrajinska tenisačica, a time i meč.