Vodeni sportovi

Solaris i Radnički nastavili stopostotni niz, deset golova Primorja za četvrtinu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.11.2019.

U osmom kolu A-2 regionalne vaterpolske lige sastavi s vrha bili su uspješni. Solaris je svladao Vojvodinu, a Radnički je bio uspješan u Zadru...

Solaris je nastavio s dobrim rezultatima u A-2 regionalnoj ligi, u Šibeniku je ugostio Vojvodinu i upisao je pobjedu 12:9. Domaćin je veći dio posla odradio već u prvom poluvremenu, stvorio je razliku za 7:2 na odmoru, sredinom treće dionice imao je i 9:2, ali nakon toga Novosađani rade seriju čak 7:1, vraćaju se u utakmicu, no gol Željka Kovačića za 11:9 ipak je prelomio dvoboj.

Inače Kovačiću je to bio prvi pogodak nakon četiri promašaja, a najučinkovitji bio je Nikola Štrkalj s tri gola.

Zadar nije uspio doći do iznenađenja protiv Radničkog, u svom bazenu poražen je s uvjerljivih 16:8. Ništa neočekivano, Radnički je uz Solaris ipak najkvalitetnija momčad lige i ovakav ishod se i očekivao.

Već u početku susreta sve je bilo jasno, Radnički je odjurio na 8:1 i nakon toga je samo održavao ogromnu razliku.

Najefikasniji kod domaćina s dva gola bio je Ivan Vrbnjak.

Lagan posao imalo je Primorje koje je pregazilo Triglava s 22:9. Kuriozitetna je bila druga dionica koju je Primorje dobilo s čak 10:1.

Noa Burburan s četiri gola bio je bolji od ostalih.