Tottenham kiksao kod kuće, kriza u West Hamu sve veća

Matej Kačan • subota, 09.11.2019.

Četiri utakmice donijela je subota poslijepodne u Premier ligi, a vrijedi izdvojiti produbljivanje već velikih problema u Tottenhamu i West Hamu...

Tottenham je bez pobjede petu utakmicu za redom, a usred Londona remi je izvuklo jedno od ugodnijih iznenađenja ovosezonskog izdanja Premier lige, Sheffield United kojemu je ovo peta utakmica bez poraza.

Ne samo da Tottenham nije izvukao dobar rezultat, već kod kuće nije niti dominirao. Sheffield je u prvom poluvremenu u kojem nije bilo pogodaka imao čak četiri dobre situacije, a u 30. minuti je John Lundstram zatresao vratnicu.

U 52. minuti Lys Mousset je nanizao nekoliko igrača Tottenhama, a promašio je vrata za nekoliko centimetara. Šteta jer bio bi to jedan od golova sezone. Šest minuta kasnije Tottenham vodi, a strijelac je Son nakon greške obrane Sheffielda.

Samo dvije minute kasnije Sheffield je izjednačio, a strijelac je McGoldrick. Gol ipak nije važio zbog zaleđa, ali u 78. Sheffield je ipak došao do vrlo zasluženog izjednačenja. Strijelac je George Baldock, a pogodak je VAR provjeru ovaj put prošao pozitivno.

Sheffield je ovim bodom dospio na peto mjesto tablice, a Tottenham je na razočaravajućem dvanaestom mjestu.

Drugo veliko razočaranje, ekipa Evertona je uspjela upisati pobjedu na gostovanju kod Southamptona koji je u ogromnim problemima na 19. mjestu tablice s tri poraza u nizu.

Everton je bio puno bolja ekipa, a pogotovo je to manifestirano u drugom poluvremenu pri poravnatom rezultatu kad su gosti posebno stisli domaće "Svece".

Everton je u četvrtoj minuti u vodstvo doveo Tom Davies, a izjednačio je Danny Ings u 50. minuti. Dobre šanse su nakon pogotka imali Sigurdsson i Holgate, a konačan rezultat i nagradu pritiska je postavio Richarlison.

Bournemouth je također vrlo ugodno iznenađenje lige, ali je nakon tri utakmice upisao poraz na gostovanju kod Newcastlea koji se ovom 2:1 pobjedom popeo na 11. mjesto i samo bod od Bournemoutha.

Poveli su gosti u 14. minuti preko Harryja Wilsona, ali je do poluvremena izjednačio DeAndre Yedlin. Gol je morao provjeravati VAR zbog zaleđa, ali je ipak priznat.

U 52. minuti, odmah na otvaranju drugog dijela, Newcastle je preokrenuo. Strijelac za konačnih 2:1 bio je Ciaran Clark. Do kraja pogodaka nije bilo pa "Svrake" uzimaju vrijedna tri boda.

A velika tri boda uzeo je i Burnley protiv West Hama koji je u velikim problemima te je na 16. mjestu, a ukoliko dođe do smjene trenera jedan od najizglednijih kandidata za klupu "Čekićara" je Niko Kovač.

Mrežu West Hama je načeo Ashley Barnes u 11. minuti, a u 37. minuti vodstvo je moglo biti udvostručeno, ali je pogodak Wooda poništen radi zaleđa. Zaleđa nije bilo u 44. minuti kada Wood ipak podiže rezultat na 2:0.

Svaku nadu u remi ili bod izgubio je West Ham u 54. minuti kada vratar Roberto Jimenez šalje loptu u svoju vlastitu mrežu za konačnih 3:0.