Drama u Vrgorcu okončana remijem, Universitas najuvjerljiviji u petom kolu

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.11.2019.

Odigrani su susreti petog kola 1. HMNL, a donijeli su puno uzbuđenja i pogodaka. Najneizvjesnije bilo je u Vrgorcu gdje je Futsal Dinamo golom u 39. minuti izborio bod...

U dvoboju dvije momčadi koje su vezane uz sveučilište, Universitas je ugostio u Splitu Alumnus i glatko slavio s 4:0. Bio je to jednostavan meč za domaćina koji je potpuno dominirao i nije dopustio gostima niti pogodak. Ono prilika koje je Alumnus i stvorio, sjajno je obranio Franko Bilić.

Na odmoru je bilo 2:0 za domaćina golovima Marija Taćija i Jure Trivkovića da bi u drugom dijelu Ivan Gotovac i Ivan Tustonjić zaključili priču.

Očekivano uzbudljivo bilo je na Baldekinu gdje je Crnica ugostila Olmissum i svladala ga s 4:3. Već u prvih deset minuta viđena su tri pogotka i to je Olmissum vodio 2:1 uz dva gola Stjepana Perišića dok je Niko Škugor zabio za domaćina. U drugom dijelu domaćin radi preokret golovima Marinka Šamije i Miloša Stojkovića da bi Valerije Jurić osam minuta prije kraja poravnao na 3:3. Međutim već u sljedećem napadu, Nikola Pavić skreće loptu u svoju mrežu i Crnica dolazi do 4:3 što je bio i konačan rezultat.

Split nije uspio doći do prve pobjede, upisao je novi poraz i to u Dubrovniku kod snažnog Squarea sa 6:3. Briljirao je Leonardo dos Santos koji je postigao četiri pogotka, a po jedan su dodali Blago Gašpar i Mirko Hrkač. Kod Splita dvostruki strijelac bio je Luka Perić, jedan pogodak dodao je Jefferson Goncalves Melo, a loša vijest su dva žuta kartona Ricarda Caputa na kojeg Split ne može računati protiv Crnice u sljedećem kolu.

Sjajna utakmica odigrana je u Vrgorcu gdje je Futsal Dinamo uzeo bod remijem 5:5. Bio je to dramatičan dvoboj u koji su gosti sjajno ušli i već nakon deset minuta igre vodili 3:0 uz dva gola Kristiana Čekola i jedan Mihovila Prgometa. Međutim domaćin je uspio do odmora potpuno uhvatiti priključak, prvo je zabio Luka Suton, a onda u zadnjim trenucima prvog dijela dva gola dodaje, tko drugi nego Duško Martinac. Martinac je hat-trick kompletirao sredinom drugog dijela kada je zabio za 4:3 što je Čekol vratio na početak pogodivši za 4:4 u 35. minuti. Nije se dugo čekalo na novi pogodak, on je stigao u 36. minuti kada Marko Gašpar vraća domaćina u prednost. Futsal Dinamo baca sve karte na napad i dolazi do novog poravnanja u 39. minuti kada Hrvoje Penava postavlja konačnih 5:5.

Iznenađenja nije bilo u Zagrebu gdje je Uspinjača ugostila Novo Vrijeme i upisala poraz 4:1. Makarani su do odmora došli do 2:0 prednosti golovima Duje Bajruševića i Vedrana Kazazića, a Kazazić odmah na startu drugog dijela podiže na 3:0. Na sredini drugog dijela Andrej Pandurević smanjio je zaostatak, a konačnih 4:1 s gola na gol postavlja Jakša Herceg u posljednjim trenucima susreta.