Belišće u utakmici kola golom u završnici do tri boda, Kutjevo poraženo u Našicama

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.11.2019.

U istočnoj skupini Treće HNL odigrano je 13. kolo, a u utakmici kola Belišće je bilo bolje od Graničara iz Županje, ali golom tek u završnici susreta...

U najzanimljivijem susretu 13. kola Treće HNL Istok Belišće je ugostilo Graničara i slavio je 2:1. Vrlo zanimljiv dvoboj odlučen je u samoj završnici kada je u 89. minuti Benjamin Ždinjak zabio za pobjedu. Poveli su domaćini golom Dine Paulića u 18. minuti, a Graničar se vratio u 65. golom Ivana Kovačevića, ali nije izdržao.

Dosta glatko do pobjede je stigao Oriolik protiv Bedema svladavši ga s 3:1. Rani pogoci otvorili su domaćinu put prema pobjedi pa je tako već u prvih 20 minuta Bedem bio dva gola u zaostatku zahvaljujući Patriku Mijiću i Anti Galoviću. Početkom drugog dijela Thomas Dalibor Suppiger smanjio je zaostatak, ali vrlo brzo Matej Marušić vraća na plus dva i postavlja konačnih 3:1.

Vihor je bio na rubu poraza u Vukovaru, ali uspio je izvući bod u sudačkoj nadoknadi. U gostima kod Vuteks Sloge dobro je krenuo, poveo u 17. minuti golom Saše Kuburića, ali u završnici prvog dijela prvo Mihailo Marić poravnava, a zatim Dominik Križanović zabija za preokret i vodstvo 2:1. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Benjamin Radinković pogađa za konačnih 2:2.

Iznenađenje u Našicama gdje je NAŠK ugostio Kutjevo i upisao pobjedu 1:0. Kutjevo je tako ispustilo drugu poziciju, a NAŠK se odmaknuo od onog najugroženijeg društva. Pobjedu mu je donio Alef Firmino dos Anjos golom u 85. minuti.

Uz dosta muke do pobjede je stigla vodeća Marsonia kod pretposljednje Sloge u Novoj Gradišci. Slavila je 1:0 golom Marka Čanića u 50. minuti čime se samo potvrdilo da bez obzira na poziciju i broj bodova nikoga nije lako svladati.

Zrinski se oporavio od katastrofalnog poraza u prošlom kolu protiv Belišća te je remizirao u Čepinu 1:1. Čak je bio bliži pobjedi, vodio je 1:0 golom Janika Kukučke iz kaznenog udarca od 25. minute, ali nije uspio dovršiti posao i doći do pobjede. U 91. minuti Salvatore Bilobrk donosi bod domaćinu.

Lagan posao imala je Croatia Đakovo koja je s glatkih 5:0 svladala Vukovar 1991, posljednjeplasiranu momčad prvenstva. Domaćin je u prvih 20 minuta došao do dva pogotka preko Dine Burazina, a u drugom dijelu priključili su mu se Mateo Barukčić, Mihael Pongračić i Dino Stipanović za konačnih 5:0.

Slavonija je upisala pobjedu protiv Slavije s 2:1 golovima Ivana Smojvira i Marka Šubare dok je Filip Kocijan bio jedini strijelac za goste koji su susret završili s igračem manje zbog isključenja vratara Mislava Karlića u zadnjim trenucima susreta.