Sjajni Zverev nadigrao Nadala na startu Londona

Petar Jenjić • ponedjeljak, 11.11.2019.

Alexander Zverev u dva je seta bio bolji od Rafaela Nadala na startu završnog Masters turnira u Londonu...

Na startu završnog turnira u Londonu prvi igrač svijeta Rafael Nadal upisao je poraz. Alexander Zverev odigrao je jako dobar meč te u konačnici slavio sa 6:2, 6:4.

Današnji meč trajao je sat i 25 minuta, a ako ne brojimo predaju Nadala u Parizu bez borbe, ovo mu je prvi poraz još od Wimbledona. Nijemac je u šestom međusobnom dvoboju tako stigao i do prve pobjede.

Sjajno je Zverev odigrao prvi set u kojem je dobio 87 posto poena na svom prvom servisu te se nijednom nije suočio s break šansom protivnika. Dva je puta oduzeo servis Nadalu te mirno priveo set prema kraju.

Na početku drugog seta njemački tenisač napravio je break i poveo s 2:0, a nakon toga bez većih poteškoća održavao prednost do kraja.