Dodigu i Polašeku i drugi poraz u konkurenciji parova na ATP Finalsu

Mihaela Bradovski • utorak, 12.11.2019.

Hrvatsko-slovačka kombinacija Ivan Dodig/Filip Polašek upisala je i drugi poraz na ATP Finalsu u Lonsonu. Bolji su bili Rajeev Ram i Joe Salisbury...

Nakon dva kola Ivan Dodig i Filip Polašek imaju dva poraza i vrlo blizu su ispadanju iz igre za polufinale. Ne ovise više o sebi i potrebno im je malo čudo da dođu do jednog od prva dva mjesta, točnije drugog.

U drugom kolu igrali su protiv Rajeeva Rama i Joea Salisburyja, činilo se to kao dobra prilika za prvu pobjedu, ali kao i u prvom kolu uzeli su prvi set i nakon toga pali.

U prvom setu bio im je dovoljan jedan break i to kod 2:1 nakon čega su uspjeli privesti set kraju iako su se suočili s 0:40 na servisu za set.

Uzeli su prvi set sa 6:3, ali u drugom su pali. U šestom gemu izgubili su servis i nisu uspjeli zaprijetiti povratkom.

Odluka je pala u produženom tie-breaku gdje su Dodig i Polašek poveli s 5:4 i nakon toga osvojili još samo jedan poen.

U zadnjem kolu igraju protiv Ravena Klaasena i Michaela Venusa.

ATP Finals, drugo kolo:
Rajeev Ram/Joe Salisbury (SAD/VB) - Ivan Dodig/Filip Polašek (Hrvatska/Slovačka) 3:6, 6:3, 10:6