Fenomenalni Željko Šakić predvodio Lietkabelis do pobjede, novi poraz Markotinog Mornara

Petar Jenjić • utorak, 12.11.2019.

Odigrano je osam utakmica petog kola Lige prvaka, a posebno smo izdvojili sjajnog Željka Šakića koji je predvodio Lietkabelis do pobjede...

U dvoboju dviju momčadi koje još uvijek nisu znale za pobjedu, do slavlja je stigao Lietkabelis koji je na domaćem terenu sa 98:83 bio bolji od Toruna. Litavska je momčad susret prelomila u posljednjoj četvrtini koju je dobila sa 30:20.

Sjajnu utakmicu u pobjedničkim redovima odigrao je Željko Šakić s 32 poena (5/9 za dva, 5/8 za tricu, slobodna bacanja 7/7), dva skoka i četiri asistencije za nešto manje od 34 minute na terenu.

Najbolji je kod gostiju bio Chris Wright s 21 poenom i šest asistencija, Alade Aminu dodao je 14 koševa.

Zato do pobjede nije stigao Mornar koji je ostao na dnu skupine C. Danas je na domaćem terenu poražen od Peristerija sa 73:65, a gosti su tako stigli do treće pobjede. Iako je crnogorska momčad na poluvremenu vodila sa 40:33, Peristeri preokreće u nastavku, a posljednju dionicu dobiva sa 27:14.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio William Hatcher s 23 poena, dok je Kingsley Moses dodao 13 koševa i 11 skokova.

Jacob Pullen sa 16 koševa bio je jedini dvoznamenkast kod Mornara. Damir Markota dodao je osam koševa (1/3 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 3/3), pet skokova i dvije asistencije za nešto manje od 22 minute igre.