Zagorec slavio u Vrapču, Kurilovec razočarao, Vinogradar napunio mrežu Maksimira

Branimir Korać • srijeda, 13.11.2019.

U Trećoj HNL Središte odigrani su susreti 12. kola. U utakmici kola Vinogradar je slavio protiv Maksimira, a iznenađenje kola priredilo je Trnje...

Dvoboj momčadi koje su imale silnih problema uoči ovog dvoboja okončan je pobjedom Zagorca koji je u Vrapču slavio 3:2. Na poluvremenu je bilo 0:0, u drugom dijelu Vrapče je dva puta vodilo, ali gosti su došli do pobjede. Luka Višić i Nikica Brujić bili su strijelci za domaćina, a ua goste je dva puta pogodio Matej Hoić dok je jednom strijelac bio Marko Mlinarić i to u 83. minuti za konačnih 3:2.

U utakmici kola Vinogradar je s visokih 4:0 bio bolji od Maksimira.Odluka je pala u drugom dijelu gdje je domaćin brzo došao do drugog pogotka i tu je već stekao ugodnu prednost. U 41. minuti Matej Ivkovčić pogodio je za vodstvo Vinogradara, a u nastavku su zabijali Mario Meter, Željko Štulec i Igor Prijić.

Probuđeni Vrbovec igra sve bolje, a u ovom kolu slavio je s 4:2 protiv Jaruna.Velika bitka vodila se do završnih 15 minuta kada Vrbovec zabija dva gola i odlazi do pobjede. Po dva pogotka kod domaćina postigli su Josip Colarić i Josip Slišković, a za goste su pogodili Frane Vučemilović-Vranjić i Karlo Darojković.

Špansko je na dnu lige i treba hitno buđenje. U dvoboju protiv konkurenta s dna ljestvice Dugog Sela nije moglo do pobjede, domaćin je golovima Filipa Mamića i Mislava Mikulića stigao do punog plijena.

Iznenađenje u Velikoj Gorici gdje je Trnje slavilo u gostima kod Kurilovca 2:1. Potpuno neočekivano gosti su došli do tri boda i to protiv momčadi za koju kažu kako igra najljepši nogomet u ligi. Povelo je Trnje u 36. minuti golom Kristijana Dragovića da bi Matej Kelava izjednačio 20-ak minuta prije kraja. Mislilo se kako će tu krenuti preokret, ali ubrzo Karlo Josipović vraća prednost na stranu gostiju, Kurilovec je pokušavao, ali nije se uspio vratiti.

Najmlađa momčad lige teško je stradala u gostima u Maču gdje ju je Gaj svladao sa 6:1. Domaćin se prošetao do pobjede uz tri gole Brune Rihtara, dva Davora Iskrića te jedan Marija Brlečića. Za goste je samo na konačnih 6:1 postavio Mateo Velić.

Vrlo zanimljiv dvoboj odigran je u Lučkom gdje je istoimeni domaćin stigao do pobjede protiv Bistre 4:2. Nakon prvih 45 minuta bilo je 2:2, a Ivan Milas već je morao povući dvije izmjene da bi u nastavku susreta domaćin s dva gola odjurio do pobjede. Dvostruki strijelac bio je Robert Brdar, a po jedan gol dodali su Vladimir Burić i Vedran Puntar. Za goste su zabijali Filip Šturlan i Josip Matošević.

Petrinjska Mladost odnijela je pobjedu 1:0 protiv Ponikva, ali se dosta namučila za nju. Osigurao ju je adut s klupe Josip Jandrić koji je u 86. minuti pogodio jedini put na susretu.