Šarić odigrao jednu od boljih utakmica sezone, Bogdanović ponovno dvoznamenkast

Petar Jenjić • srijeda, 13.11.2019.

Phoenix Sunsi poraženi su na domaćem parketu od Los Angeles Lakersa, dok je Utah Jazz bila bolja od Brooklyn Netsa. Dario Šarić odigrao je jednu od boljih utakmica sezone u dresu Sunsa, dok je nešto skromniji bio Bojan Bogdanović...

Los Angeles Lakersi stigli su do nove pobjede i omjera 8-2, najboljeg još od 2010. godine. Noćas su bili bolji u gostima kod Phoenix Sunsa sa 123:115 te im tako nanijeli četvrti poraz.

Sunsi su zaostajali većim dijelom posljednje četvrtine, a poveli su tri i pol minute prije kraja sa 113:113. Međutim, LeBron James pogodio je jednu, a Kyle Kuzma dvije trice zaredoom. Lakersi su se odvojili te ipak stigli do pobjede.

Anthony Davis predvodio je Lakerse sa 24 poena i 12 skokova, Kyle Kuzma dodao je 23 koša, a LeBron James 19 koševa, sedam skokova i 11 asistencija.

Po 21 poen kod Sunsa ubacili su Ricky Rubio (deset dodavanja) i Devin Booker (devet dodavanja). Dario Šarić odigrao je također jednu od boljih utakmica sezone sa 18 poena (3/5 za dva, 4/6 za tricu), sedam skokova i dvije asistencije za 34 i pol minute na terenu.

Preokret je napravila Utah Jazz koja je na domaćem parketu bila bolja od Brooklyn Netsa sa 119:114. Imali su Netsi tijekom treće četvrtine 15 koševa viška, no nisu uspjeli izdržati do kraja. Jazzeri su za stalno prešli u vodstvo u zadnjih 90 sekundi nakon dva vezana ubačaja Rudyja Goberta za 116:114.

Donovan Mitchell s 30 poena i šest skokova predvodio je Jazz, po 18 poena dodali su Rudy Gobert (15 skokova) i Mike Conley (pet dodavanja). Bojan Bogdanović odigrao je 30 minuta te ponovno bio dvoznamenkast s 12 koševa (4/10 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 1/2), četiri skoka te po jednom asistencijom i ukradenom loptom.

Kyrie Irving s 27 koševa i pet dodavanja te Spencer Dinwiddie s 21 poenom bili su najbolji kod Netsa.