Hrvatski centri vodili Cluj do pobjede protiv Sodertaljea

Matej Kačan • srijeda, 13.11.2019.

Odigrano je i četvrto kolo FIBA Europa kupa, a Hrvatska je bila zastupljena u tri susreta uz stopostotan učinak...

Drago Pašalić je u velikoj pobjedi svog Leidena nad Benficom od 84:68 ugradio 10 poena te pet skokova u 20 minuta. Leiden je kod kuće riješio utakmicu u drugoj i trećoj četvrtini kad je u 20 minuta postigao 47 poena, a primio tek 33. Pobjednike je vodio Persons

Cluj je sjajnom posljednjom četvrtinom na hrvatski pogon došao do pobjede nad Sodertaljeom. 25:18 u posljednjoj dionici bili su dovoljni za bijeg i pobjedu od 85:74. Darko Planinić je s 18 poena, pet skokova i četiri dodavanja bio prvo ime Cluja, a pratio ga je Karlo Žganec s 15 ubačaja i devet skokova.

Enisej je kod kuće bio uvjerljiv s 84:79 nad bugarskim Balkanom, a ključna je bila treća dionica koju je domaća ekipa dobila s 27:14. Berry i Hogue su predvodili Enisej s 15 poena, a Tomislav Zubčić je u 26 minuta postigao šest poena i šest skokova.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti vrlo uvjerljivu pobjedu Pinar Karsiyake nad Spirouom od čak 38 razlike te najefikasniju utakmicu kola, utakmicu Kataje i Legije iz Varšave u kojoj su Finci bili bolji sa 112:105.