Dobra forma Toulousea i Nimesa nije slučajna, solidni nastupi Šebetića i Šunjića

Mihaela Bradovski • četvrtak, 14.11.2019.

Odigrana je većina susreta devetog kola Lidl Starligue, a od Hrvata najistaknutiji bili su Luka Šebetić i Mate Šunjić...

Dobri nastupi Toulousea nisu slučajnost i to se potvrđuje iz kola u kolo. Nova pobjeda upisana je u gostima kod Chamberyja koji je svladan 25:24. U potpuno izjednačenom dvoboju gosti su ušli u zadnju minutu s dva gola prednosti, Alejandro Costoya Rodriguez je smanjio na 25:24, ali do kraja dvoboja domaćin nije dobio pravu priliku za povratak.

Pet golova kod Toulousea postigao je Nemanja Ilić, a kod domaćina Fahrudin Melić zabio je sedam golova.

Nantes se oporavio od dva uzastopna poraza i slavio je u gostima kod Ivryja 32:26. Ivry je s druge strane upisao treći uzastopni poraz. Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno, ali u nastavku je Nantes stvorio dosta brzo razliku i mirno plovio prema pobjedi.

Predvodili su ga Valero Rivera s osam golova i Nicolas Tournat sa šest. Kod Ivryja Mate Šunjić ubilježio je devet obrana, a po sedam golova zabili su Wilson Davyes i Linus Persson.

Istres je u negativnoj seriji i upisao je četvrtu utakmicu zaredom bez pobjede. Ovaj put poražen je kod kuće od Dunkerquea koji je slavio 30:26. Tako su gosti prekinuli niz od tri utakmice bez punog plijena.

Po osam golova postigli su Florian Billant i Tom Pelayo, a pet je dodao Haniel Langaro. Kod Istresa Arnaud Tabarand imao je 12 obrana, osam golova zabio je Vasko Ševaljević, sedam Rasmus Nielsen, a pet Andrea Parisini.

Nimes ima odličnu sezonu i ispunio je očekivanja kod davljenika Tremblayja. Ostavio ga je bez šanse i svladao lakoćom s 34:28. Nimes tako ostaje na visokim pozicijama odmah iza Parižana, a Tremblay je i dalje u problemima.

Kod Nimesa sedam golova postigao je Luc Tobie, a pet je dodao Mohammad Sanad. Na drugoj strani Michal Kopčo bio je strijelac sedam puta, Luka Šebetić pet, a Bruno Butorac dvaput.

Posljednjeplasirani Creteil glatko je poražen od Aixa 28:23. Goste je doslovno izludio Wesley Pardin koji je imao čak 19 obrana. Pridružio mu se s osam golova Vid Kavtičnik i oni su bili predvodnici Aixa. Kod Creteila pet golova postigao je Javier Borragan.

Nakon užasnog početka sezone i pet poraza u isto toliko kola, St. Raphael se budi i u zadnja četiri kola ima tri pobjede i remi. U devetom kolu bio je bolji od Chartresa s 33:29.

S 11 obrana dobar posao odradio je Mihai Popescu, osam golova postigao je Alexander Lynggaard, sedam Raphael Caucheteux, a šest Alexandru Simicu. Kod Chartresa 12 golova zabio je Morten Vium. Nikola Jukić dodao je jedan gol.