Nadal zadržao šanse, preostaje mu jedino navijati za Medvedeva

Mihaela Bradovski • petak, 15.11.2019.

Rafael Nadal upisao je pobjedu u tri seta u trećem kolu grupne faze ATP Finalsa. Nakon pobjede protiv Stefanosa Tsitsipasa, Nadal ima šanse za prolaz, ali treba pomoć Daniila Medvedeva...

Gotovo tri sata Rafael Nadal borio se sa Stefanosom Tsitsipasom i tražio put do pobjede kako bi došao do prilike za prolazak u polufinale. Večeras će biti jasno koliko je bio koban onaj poraz protiv Alexandera Zvereva, nakon toga Nadal je upisao dvije pobjede, ali možda neće biti dovoljno.

Ovisi o tome kako će svoj posao na kraju dana odraditi Daniil Medvedev, Rus je izgubio svaku šansu za prolaz dalje, njemu je trebala, pak, pomoć Tsitsipasa koji je trebao svladati Nadala.

Nada za Medvedeva probudila se kada je Tsitsipas uzeo prvi set u tie-breaku, ali iako se Grk pošteno borio i nije tankirao bez obzira što je osigurao polufinale, Nadal je stigao do pobjede.

Drugi set Nadal je uzeo breakom u završnici kod 4:4 nakon čega je odservirao za set.

Odluka je pala u trećem setu, ponovno je odluka pala u samoj završnici kada je kod 5:5 Tsitsipas pao i izgubio meč.

Sada su sve oči usmjerene prema drugom meču, odnosno posljednjem grupne faze i on će dati odgovor tko ide u polufinale - Nadal ili Zverev.