Ivo Karlović ne staje: "Div sa Šalate" do finala u Houstonu!

Petar Jenjić • nedjelja, 17.11.2019.

Ivo Karlović izborio je finale Challengera u Houstonu te će godinu zaključiti među najboljih 100 tenisača...

Ivo Karlović noćas je uspješno odradio polufinale Challengera u Houstonu, pobjedom u tri seta protiv Christophera O'Connella sa 6:7, 6:3, 6:4 nakon sat i 35 minuta igre.

Ovo mu je 12. finale na Challengerima, a do sada ih je osvojio sedam. Danas od 19:30 sati imat će priliku postati prvi 40-godišnjak s naslovom na ovoj razini te poboljšati vlastiti rekord koji je postavio u Calgaryju.

Na drugoj strani stajat će mu četvrti nositelj Marcos Giron, inače 123. tenisač svijeta. Prošle godine odigrali su dva međusobna dvoboja, a iz oba je kao pobjednik, bez izgubljenog seta, stigao hrvatski tenisač.

Plasmanom u finale po 16. put u zadnjih 17 godina završit će godinu u TOP 100 što mu jamči i glavni ždrijeb Australian Opena. U slučaju pobjede bit će 85. na svijetu, a u slučaju poraza deset mjesta slabije plasiran.