Engleska projurila kroz Prištinu i s gol razlikom +31 završila nastup u skupini

Branimir Korać • nedjelja, 17.11.2019.

Odigrani su posljednji susreti u skupini A kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Engleska je potvrdila status najbolje reprezentacije u skupini slaveći s 4:0 u Prištini...

Kosovo je do završnice kvalifikacija sanjalo i nadalo se mjestu u prva dva, ali nije uspjelo. Borilo se do predzadnjeg kola kada je nakon poraza od Češke ipak izgubilo sve šanse. Zadnje kolo bilo je, onako, za gušt, u Prištinu je doputovala Engleska koja je slavila s 4:0.

U prvom poluvremenu Harry Winks doveo je Englesku u vodstvo svojim prvijencom u dresu reprezentacije.

U nastavku potpuni potop domaćina. Prvo je kapetan Harry Kane postigao svoj 32. gol u dresu reprezentacije, zatim je Marcus Rashford zabio za 3:0 da bi na kraju Mason Mount također dodao svoj prvi gol i dresu reprezentacije.

Kosovo je također imalo svojih priliku, a među onima koji nisu realizirali zicer bio je i Amir Rrahmani.

U drugom susretu Bugarska je svladala Češku s 1:0, nebitan dvoboj, Bugari su završili na četvrtom mjestu, a Česi na drugom. Pobjedu Bugarskoj donio je Božikov.