Jadran u sudačkoj nadoknadi do preokreta, Rovinj iznenadio u Labinu

Branimir Korać • utorak, 19.11.2019.

Odigrana je većina susreta 12. kola Treće HNL Zapad i jedini dvoboj koji se još ima za odigrati je onaj u Puli između Uljanika i Opatije...

Najdramatičniji dvoboj u 12. kolu Treće HNL Zapad odigrali su u Poreču domaći Jadran i Novigrad, susret je okončan pobjedom domaćina 3:1, ali nakon velike bitke i dva gole na samom kraju susreta. Novigrad je vodio golovima Luke Miškulina i Ivana Bijelića te održavao tu prednost sve dio 83. minute. Tada kreće preokret domaćina, prvo Denis Tikas smanjuje, zatim Oliver Sumić u 90. minuti poravnava iz kaznenog udarca da bi Stefan Ilić u 93. minuti donio pobjedu Jadranu.

U Senju iznenađenja nije bilo Nehaj je upisao poraz protiv Grobničana koji je glatko slavio s 4:0. Na poluvremenu su gosti vodili 2:0 pogocima Morena Merle i Marina Matkovića da bi u nastavku susreta Marko Miculinić i Andrej Rumora zaključili dvoboj.

Iznenađenje u Labinu. Posljednjeplasirani Rovinj remizirao je kod Rudara 1:1 u susretu za koji se očekivalo kako bi trebalo predstavljati lakši posao za domaćina. No nije bilo tako. Nakon pola sata igre Rudar je stigao do vodstva golom Sanjina Grpca, ali Gabriel Perja u 49. minuti poravnava i domaćin do kraja susreta nije uspio vratiti prednost na svoju stranu.

Crikvenica je stigla do tri boda na svom terenu protiv Krka slaveći 1:0. Povela je golom Dine Šarkovića u završnici prvog poluvremena i zadržala prednost iako je od 65. minute igrala bez isključenog Jetona Imeraja koji je zaradio dva žuta kartona.

Identičnim rezultatom Vinodol je svladao Pazinku, samo što je ovdje pobjednički pogodak pao već u četvrtoj minuti kada je Vladimir Lopac doveo domaćina u vodstvo.