Atalanta 1:3 Juventus
Juventus

Loša uvertira Atalante u dvoboj protiv Dinama, Juventus do gostujuće pobjede

Matej Kačan • subota, 23.11.2019.

13. kolo talijanske Serie A otvorili su Atalanta i Juventus, a bolji je bio torinski klub s tri kasna gola za 1:3...

Juventus čvrsto drži prvo mjesto ljestvice i uporno bježi Interu, a nova tri boda koja su pomogla u toj borbi su osvojena na gostovanju kod Atalante. Atalanta je tako već četiri utakmice bez pobjede te je na šestom mjestu tablice.

No, domaćini su bolje krenuli u susret. Već u 17. minuti Sami Khedira igra rukom u kaznenom prostoru Juventusa, a izvođač najstrože kazne za Atalantu je Musa Barrow. Ipak, Gambijac pogađa gredu i Juventus se spašava.

U 23. minuti dobru priliku ima i Mario Pašalić,ali njegov udarac glavom sjajno brani Szczesny. Do kraja poluvremena Atalanta je dominirala i prijetila te je imala dvostruko više udaraca od aktualnog prvaka.

U drugom dijelu nastavlja se jalova igra Juventusa, a kazna dolazi u 56. minuti. Barrow je nabacio, a u skoku je najviši Robin Gosens koji šalje loptu u gostujuća vrata za 1:0.

Atalanta je prednost čuvala 20 minuta, a onda na scenu stupa Gonzalo Higuain. Argentinac prvo poravnava u 74. minuti, a preokret kompletira u 82. na asistenciju Juana Cuadrada.

Higuainov šou je završen u drugoj minuti sudačke nadoknade kad Argentinac asistira svom sunarodnjaku Paulu Dybali za konačnih 1:3. Atalanta je tako u posljednjih 15 minuta prosula sve ono dobro što je gradila te u slaboj formi ulazi u tjedan u kojem će u Milanu igrati s Dinamom.

Mario Pašalić je odradio cijeli susret za poražene. Mario Mandžukić je u nemilosti trenera Juventusa Sarrija, dok se Marko Pjaca oporavlja od teške ozljede koljena.