HT Prva liga, 16. kolo, 23.11.2019, 17:30 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Mario Zebec, Jerko Crnčić, Marko Stolnik
1:0 Lokomotiva
Lokomotiva

Slaven Belupo do vrlo važnih bodova protiv "odsutne" Lokomotive

Branimir Korać • subota, 23.11.2019.

Slaven Belupo upisao je prvu prvenstvenu pobjedu nakon promjene trenera. Slavio je protiv Lokomotive 1:0 u susretu u kojem Lokosi nisu zaslužili ništa više...

Dobar Slaven Belupo i ove sezone bez dvojbe najlošije izdanje Lokomotive. Pasivno i loše izgledali su Lokosi, pogotovo u prvom poluvremenu gdje nisu imali doslovno nijedan pokušaj prema golu Slavena. Da nije bilo raspoloženog Ive Grbića, Slaven je mogao do puno uvjerljivije pobjede.

Koprivničanci su tražili sva tri boda kako bi dobili malo zraka i odmaknuli od onih najugroženijih, a opet Lokomotiva je u borbi za Europu i tim više čudi ovako skroman nastup.

Gosti su od početka izgledali uspavano i Krstanović je mogao već u početnim minutama zabiti za vodstvo.

Što nije tada, napravio je u 17. minuti. Lima je ubacio, Kolinger zaspao i Krstanović dolazi do lopte i zabija za 1:0.

Grbić je spašavao Lokose i kod pokušaja Bačelić-Grgića kada je ovaj lijepo opalio s 20-ak metara, ali nije nadmudrio vratara Lokosa.

U drugom dijelu Slaven Belupo čuvao je rezultat i nije dopustio Lokomotivi da dođe do poravnanja. Pokušao je Jakić udarcem izvana, čak nije bio daleko, ali vratar Slavena bio je na mjestu i obranio je njegov pokušaj.

Slaven Belupo tako je stigao do tri boda s kojima odmiče i bježi posljednjeplasiranom Varaždinu na četiri boda razlike, a Lokomotiva je propustila priliku smanjiti zaostatak za Hajdukom na tri boda.